Gutenberg WordPressi vaikimisi redaktor, kuidas kasutada

Nüüdseks oled kindlasti kuulnud Gutenbergist, aga kas oled seda ka testinud? Juuli lõpus tuli välja WordPressi versioon 4.9.8, mis tõi kaasa ka üleskutse proovida Gutenbergi enne WordPressi versiooni 5.0. Postituse lõpus saad seda minna proovima.

Gutenberg on nimelt uus sisu lisamise viis WordPressis, kus sisu lisamiseks saame kasutada erinevaid plokke.

Mida pean oma kodulehel tegema?

Kindlasti oled näinud järgnevat pilti oma kodulehe töölaual.

WordPress 4.9.8 soovitab testida Gutenbergi

WordPressi versioon 4.9.8 julgustab meid testima uut tekstiredaktorit ning andma Gutenbergi arendajatele tagasisidet, enne kui Gutenberg lisatakse WordPressi põhifailide hulka.

Mida sina pead hetkel selle teavitusega tegema?

Kõige kindlam on seda teavitust hetkel ignoreerida, sest Gutenberg ei ole veel ühilduv paljude kujunduste ja tekstiredaktoritega.

Oma testlehel võid installida ja sisse lülitada Gutenbergi plugina, aga seda kindlasti EI SOOVITA TEHA LIVE LEHEL.

Kuigi teavituses näeme ka Classic Editori (praeguse tekstiredaktori) installeerimise võimalust, siis tegelikkuses ei ole ka Classic Editor ja Gutenberg 100% ühilduvad.

Kui otsustad WordPressi lisada ka Classic Editori, siis peale installeerimist saad WordPressi seadetes määrata, kas Classic Editor peaks asendama Gutenbergi või jääb vaikimisi tekstiredaktoriks Gutenberg, kuid võimalik on ka Classic Editori kasutamine.

Pildil näed kirjutusseadeid, kus saad määrata, millist tekstiredaktorit kasutatakse WordPressis.

WordPress Classic Editor seaded

Kuidas Gutenbergiga sisu lisada?

WordPressi haldamine Gutenbergiga võib esmapilgul olla päris ehmatav kogemus, sest harjumuspärasest välimusest pole midagi alles jäänud.

Oleme loonud Gutenbergi proovimiseks testkeskkonna, kus saad lisada ja avaldada postitusi ja proovida, kuidas käib sisu lisamine Gutenbergi pluginaga.

Testlehel saad ka lisada Gutenbergi enda testsisulehe ja seda muuta, selleks vali Gutenberg > Demo, demosisu lisatakse postitusse, mida saad hakata kohe muutma.

Postitusest Mida uut toob WordPress 5.0 ja Gutenbergi tekstiredaktor? leiad ekraanivideod, mis näitavad, kuidas sisu lisada ja stiliseerida.

Proovi Gutenbergi riskivabalt

WordPressi haldamine riskivabalt Gutenbergiga

Gutenbergi testlehele saad sisse logida aadressilt – https://gutenberg.kodulehekoolitused.ee/wp-admin/

Kasutajanimi: Gutenberg
Parool: WPGutenberg

Testkeskkond on avatud aasta lõpuni ehk kuni 31.12.2018.

NB! Tuletan meelde

Gutenberg on plaanitud WordPressi versiooni 5.0, kuid siiani pole veel täpselt teada, millal uus WordPressi versioon peaks meieni jõudma. Ennustuste kohaselt juhtub see siiski selle aastanumbri sees.

WordPress 5.0 on suur versiooniuuendus, seega ma ei soovita kohe live lehte uuendada. Testi uut WordPressi kõigepealt oma kodulehe kloonil ja alles siis saada teada, kas saad seda ka teha live lehel.

Kui sul pole veel oma kodulehest testkeskkonda, siis kindlasti loe läbi järgnevad postitused:

Nendest kahest postitusest on abi, kui soovid omale luua kodulehest klooni.

Head testimist 😊

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Häli Maurus

Häli on meie meeskonda kaua otsitud veebispetsialist, keda huvitab väga veebiprogrammeerimine ja kodulehe tegemine. Vabal ajal loeb palju raamatuid ning kannab hoolt oma isikliku raamatukogu eest.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.