Kui WordPressi veebilehele oled lisanud hulga pluginaid, sisu ja pilte, siis peab paratamatult hakkama mõtlema, mida saaks ette võtta, et veebileht oleks kiirem. Põhjus on selles, et külastajal pole aega oodata, millal su veebileht avaneb.

WordPressi pluginad lehe kiiruse tõstmiseksVeebilehe kiiruse mõõtmiseks, analüüsimiseks ja kiirendamiseks on mitmeid pluginaid. Esimeses postituses tutvustan neist kahte – piltide automaatne mahu vähendamine ja nö laisk laadimine. Viimane tähendab seda, et kuvatakse pilte vaid siis, kui neid on vaja. Ehk siis lehe allosas olevad pildid laetakse alles siis kui külastaja jõuab lehe allaserva.

Piltide automaatne mahu vähendamine

WP Smush.it on tubli plugin, mis vähendab automaatselt piltide mahtu, ilma, et piltide kvaliteet kannataks. Nii mõnegi pildi mahu võid saada 20-30% väiksemaks. Peale plugina installeerimist kõik uued pildid tehakse mahult automaatselt väiksemaks, aga olemasolevad pildid pead nö läbi laskma WP Smush.it pluginast. Kui Su pildid on juba mahult väikeseks tehtud, näiteks programmi GIMP abil, siis pildi mahtu ei muudeta.

Ava WordPressi halduspaneel

 • Vali Pluginad –> Lisa uus
 • Pane otsisõnaks WP Smush.it ja kliki nuppu Otsi pluginaid
 • Vali WP Smush.it –> Paigalda
 • Kliki nuppu Sobib, kui küsitakse, kas soovid seda pluginat paigaldada?
 • Kliki linki Lülita see plugin sisse
 • Juba üleslaetud piltide mahu vähendamiseks vali Meedia –> Bulk WP Smush.it –> kliki nuppu Run all my images through WP Smush.it right now
 • Ongi tehtud –> vaata kokkuvõtet, mitu protsenti läksid pildid väiksemaks?

Lazy Load – laisk laadimine 🙂

 • Vali Pluginad –> Lisa uus
 • Pane otsisõnaks Lazy Load ja kliki nuppu Otsi pluginaid
 • Vali Lazy Load –> Paigalda
 • Kliki nuppu Sobib, kui küsitakse, kas soovid seda pluginat paigaldada?
 • Kliki linki Lülita see plugin sisse

Peale sisse lülitamist laetakse pildid kasutajale alles siis, kui ta neid vaatab. Seega kui Su veebilehel on lehe allosas pildid, siis neid lehe laadimisel ei arvestata, vaid laetakse alles siis, kui külastaja kerib allapoole. Kõik külastajad ju ei keri lehte lõpuni.

Veebilehe kiirendamine on üks paljudest vajalikest teemadest, mida käsitleme WordPressi kursusel. 3-päevane WordPressi algkursus keskendub kodulehe tehniliseks alustamiseks vajalikele põhiteemadele. Veebilehe haldur WordPressi baasil on WordPressi koolitus, mis lisaks veebilehe tehnilisele tegemisele ja haldamisele õpetab ka veebilehe planeerimist ja turundamist.

 

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Eve Keerus-Jusupov

Eve poole võib pöörduda järgmistel teemadel: kodulehe tegemine WordPressiga, sh WooCommerce; GIMP, MailChimp, Google Analytics ja FB's segmentide loomine.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.