Kõik on kuulnud YouTube’ist ning kindlasti oled ka ise vaadanud sealt videoid. Sellest postitusest saad aga teada, miks sa peaksid kasutama Wistiat videoturunduseks.

Youtube_vs_Wistia

Mis on videoturundus?

Videoturundus on põhimõtteliselt sisu edastamine video abil. Jah, see sisu peab andma edasi ka kasulikku infot, mida sinu sihtgrupp otsib.

Kui tahad teada täpsemalt, mis on videoturundus ja millised on kolm enim vaadatavamat video tüüpi, siis sellest saad lähemalt lugeda postitusest Videoturundus – kas võimas suhtearendus ja PR viis?.

Miks kasutada videot turunduses?

Video on muutumas oluliseks vahendiks turundamisel. Nielsen ja Google uurisid videote vaatamise muutumist. Kuigi uuring viidi läbi Ameerikas, siis arvan, et järeldused kehtivad globaalselt.

Nielsen ja Google uuringust selgus, et teleka vaatamine aastatel 2009 kuni 2014 vähenes järjepidevalt ning YouTube’ist videote vaatamine suurenes.

Uuring ei  kajasta erinevaid videokeskkondasid nagu Facebook, Vimeo ja Wistia, kuid kokkuvõtvalt võib väita, et videote tarbimine veebis pidevalt suureneb.

hands-1167621_1920

HubSpot on kogunud kokku erinevad allikad ning teinud ülevaate videoturunduse statistikast 2015. aasta kohta.

  • E-kirja pealkirjas sisalduv sõna video suurendab kirja avamist 19% võrra.
  • 50% mobiilsete seadmete kasutajad vaatavad videoid.
  • 65% video vaatajatest vaatab vähemalt 3/4 videost.
  • 78% inimestest vaatab videoid iga nädal.
  • 55% inimestest vaatab videoid iga päev.
  • Ennustatakse, et aastaks 2017 videote vaatamine moodustab 69% veebis sisu tarbimisest ning aastaks 2018 on see näitaja juba 79%.

HubSpoti postitusest 25 Video Marketing Statistics for 2015 saad veel põhjuseid, miks kasutada videoturundust.

Lisaks videot on väga kerge jälgida ning e-kaubanduses turundusvideo võimaldab sul näidata enda inimlikku poolt veebilehe külastajale.

Soovitan sul lugeda postitust Kuidas teha turundusvideot, mis tõstab su müüki, sealt saad väga häid nõuandeid oma video loomiseks.

Mis on Wistia?

Wistia on veebipõhine rakendus videote jaoks, mis võimaldab sul videoid majutada,  analüüsida ja koguda potentsiaalsete klientide andmeid.

Wistia on küll tasuline videoplatvorm, kuid tasuta konto võimaldab sul majutada 5 videot. Tõsi, seda pole küll palju, kuid alustamiseks on see minu arvates piisav.

Wistia kasutamiseks pead omale looma konto nende veebilehel. Esialgsel registreerimisel on sul alati tasuta konto, mida saad hiljem muuta tasuliseks, kui selleks soov on.

Videotöötlust Wistia ei võimalda, seega on sul vaja eelnevalt oma video valmis teha ning üles laadida Wistia keskkonda. Wistia soovitab üles laadida video MP4 formaadis, kuid võimalik on kasutada ka teisi formaate.

Wistia annab sulle video jaoks väga põhjalikud tehnilised soovitused alates resolutsioonist ning koodekite kasutamise kohta. Täpsemate tehniliste soovitustega saad tutvuda nende sisulehel Optimal Export Settings.

videoturundus_wistia

Wistia võimaldab sul muuta videopleieri välimust, et video sobiks paremini sinu kodulehele. Wistia toob välja, et videopleieri värvi sobivus brändiga suurendab video vaadatavust lausa 18% võrra.

Wistia töövahendite abil saad lisada videole klikitava kommentaari, CTA nupu või küsida e-posti aadressi. Samuti saad lisada oma videole subtiitrid. Selleks peab aga eelnevalt olema sul tehtud subtiitrite fail SRT formaadis.

Wistia keskkonda üles laetud videod on privaatsed ning neid ei indekseerita Google poolt. Seega peale oma video üleslaadimist ja viimaseid seadistamisi pead oma videot ise jagama.

Video jagamiseks on mitmeid võimalusi:

  • Võid jagada video linki, mis avab veebilehitsejas Wistia player’i.
  • Kui soovid esialgu privaatset tagasisidet, siis saad kutsuda vaatama oma videot e-posti aadressi alusel.
  • Video saad lisada oma veebilehele kahel viisil – video on üks osa sinu sisulehest või video avaneb hüpikaknas.
  • E-posti teel jagamiseks soovitatakse kasutada spetsiaalselt märgistatud linki, mis aitab jälgida, kes on vaadanud sinu videot. Kuidas aga täpsemalt kasutada Wistiat e-postiturunduses, siis selleks soovitan lugeda sisulehte Email Marketing and Wistia.

Kõige suuremaks plussiks on minu arvates Wistia video analüütika, mis annab sulle soojakaardi (heatmap) terve video kohta. Lisaks saad kontrollida, kas sinu videot saab jagada sotsiaalmeediakanalites.

videoturundus_heatmap

Wistia eesmärgiks on analüüsida videoid turunduslikel eesmärkidel ning anda sulle andmed, mille alusel sa saaksid teha paremaid videoid, mis mõjuksid paremini just sinu sihtgrupile.

Miks peaksin kasutama Wistiat, kui on olemas YouTube?

YouTube ja Facebook on Videoturundus.ee videoturunduse käsiraamatu alusel levinuimad sotsiaalmeediakanalid Eestis.

YouTube on tasuta videoplatvorm, millest kõik on kindlasti kuulnud. Kuid kuna see on tasuta, siis pead arvestama, et vaatajale näidatakse reklaame ning vaataja tähelepanu on väga kerge kaotada, sest YouTube soovitab sul vaadata video lõpus teisi videoid. Kuid see ei aita kuidagi kaasa sinu poolt soovitud tegevusele.

Kui sinu videoturunduse eesmärgiks on vaid koguda vaatamisi, kommentaare ja jagamisi, siis YouTube on just selle jaoks. Kuid kui tahad koguda e-posti aadresse ja põhjalikku analüütikat video vaatamise kohta, siis tasub sul uurida Wistiat lähemalt.

Kui mujal maailmas on videote vaatamine nii populaarne, siis ma julgen väita, et sama trend toimub ka Eestis. Soovitan sul julgelt proovida videoturundust ning testida ja analüüsida oma videoid.

Soovin sulle julget pealehakkamist videoturundusega.

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Häli Maurus

Häli on meie meeskonda kaua otsitud veebispetsialist, keda huvitab väga veebiprogrammeerimine ja kodulehe tegemine. Vabal ajal loeb palju raamatuid ning kannab hoolt oma isikliku raamatukogu eest.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.