Tahad oma veebilehte teha mitmekeelseks? Üks võimalus on installida WordPressi tasuta mitmekeelsuse plugin Polylang. Hoiatus! Tasuta Polylang sobib pigem väga lihtsatele veebilehtedele, millel pole e-poodi. Suuremate veebilehtede ja e-poodide tõlkmisel soovitame paigaldada tasulise WPML plugina ning selle seadistamisega võib vaja minna ka spetsialisti abi. Kui soovid, et aitame tõlked lehele seadistada, siis võta meiega ühendust.
Näiteks läheb tasuta Polylang konflikti e-poe pluginaga „WooCommerce” ning samuti tekivad probleemid neil, kes on ostnud WordPressi õpiku ning soovivad sealsele näidiskujundusele lisada mitmekeelsust Polylang abiga. Viimase põhjus on selles, et Polylang ei oska valitud näidiskujundusel avalehte korralikult tõlkida.
Mitmekeelsuse plugin Polylang keskmine hinne on 4.8
Aga väga paljude lihtsate tasuta ja tasuliste kujundustega siiski Polylang töötab hästi ja seda tõestab ka asjaolu, et WordPress.org lehel on Polylang pluginat installitud enam kui 200 000 korda ning tema keskmine hinne 5 palli skaalal on 4,8.
Aga aitab lobisemisest ja alustame Polylang`i installiga.
PolyLang plugina install ja seadistamine
- Vali vasakult menüüst „Pluginad” → „Lisa uus”.
- Sisesta otsisõnaks „Polylang” .
- Vali „Polylang” (autor Frédéric Demarle) → kliki nuppu „Paigalda kohe” → kliki nuppu „Lülita sisse”.
- Vali „Sätted” → „Keeled” → otsi rippmenüüst „Vali keel” → Eesti – et → muuda ära vaid „Järjekord” → lisa 0 asemel 1 ja kliki nuppu „Lisa uus keel”.
- Lisa ka inglise keel → English – en_GB → määra keeltel ka järjekord → „Järjekord” → lisa 0 asemel 2 → kliki nuppu „Lisa uus keel”.
- Vali teine vaheleht „Sõnade tõlkimised” → saad tõlkida näiteks veebilehe pealkirja ja lühikirjelduse, samuti kujundusega seotud avalehe tekstid → kliki nuppu „Salvesta muudatused”.
- Vali kolmas vaheleht „Sätted” → „Tuvasta veebilehitseja keel” → vali „Deactivate”, kuna sinu veebilehe keel ei peaks muutuma veebisirvija eelistustest.
Kui pole seadistatud vaikimisi keelt, tekib veateade. Kliki linki „You can set them all to the default language”.
- Vali „Välimus” → „Menüüd” → kliki linki „Loo uus menüü” → lisa „Menüü nimi”, nt “inglise” → kliki nuppu „Loo menüü”. Määra asukohaks ehk lisa linnuke märkeruutu „Primary Menu English”. Lisa linnuke märkeruutu „Keele vahetaja” → kliki hallil nupul „Lisa menüüsse” → kliki nuppu „Salvesta menüü”.
- Vali „Postitused” → „Kõik postitused” → näed, et eestikeelsetel postitustel on linnuke juba olemas ja Inglise lipu all on plussmärgid → kliki plussmärki ja lisa avanevasse postitusse ingliskeelne sisu → kliki nuppu „Avalda”. NB! Kui sul pole näha lippe, siis vali uuesti „Sätted” → „Keeled” → näha peaks olema veateade → Kliki linki „You can set them all to the default language”.
- Sama on „Lehtedega” → eestikeelsetel lehtedel on linnuke pandud ja Inglise lipu alla saab plussmärgi abil ingliskeelseid lehti luua → kliki plussmärki ja lisa avanenud lehele ingliskeelne sisu → kliki nuppu „Avalda”.
- Vali „Välimus” → „Menüüd” → NB! vali ülalt päiseribast ka inglise keel → vali menüü, mida soovid muuta: inglise menüü → kliki nuppu „Vali” → vali „Lehed” → Lisa ingliskeelsed lehed ingliskeelse lehe menüüsse → „Salvesta menüü.
- „Välimus” → „Moodulid” abil on võimalik lisada veebilehele ka lipud mooduli alasse. Kui kasutad kujundust, millel on ka päisemoodul, lohista moodul „Language switcher” päisemooduli asukohta → vali märkeruut „Displays flags” → kliki nuppu „Salvesta”.
Kokkuvõtteks saab WordPressi teha kenasti mitmekeelseks, kuid tasuta plugin Polylang sobib siiski rohkem lihtsamate veebide jaoks. Mahukama kodulehe ja e-poe tõlkimine on palju suurem töö ning sellisel juhul soovitame leida spetsialisti, kes selle ära teeb. Kirjuta meile, kui soovid kodulehe tõlkimisega abi.
Head tõlkimist ja keelte lisamist.
Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!
Autor: Eve Keerus-Jusupov
LIITU UUDISKIRJAGA
Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta
Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus
Vaata, mis koolitusi veel pakume
Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga
Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.