Kuidas käib kodulehe tellimine ja planeerimine

Kui sa lähed näiteks ehitusfirmasse ja ütled, et soovid uut kodu, siis pole mõtet loota, et seda ilma põhjaliku projekti ja ettevalmistusteta hakatakse ehitama. Täpselt sama kehtib ka sinu tulevase kodulehe osas.

Millest algab kodulehe tegemine? from KoduleheKoolitused on Vimeo.

Nüüd tekib sul küsimus, et kuidas teha kodulehte siis päris algusest?

Eduka kodulehe saamise võti peitub hästi ettevalmistatud lähteülesandes. Põhjalik kodulehe lähteülesande läbi töötamine aitab tellijal/tegijal aru saada, mida tegelikult ettevõte tahab/vajab ning samuti saab töö teostaja/tellija paremini oma ressursse planeerida.

Kodulehe tellimise korral kuulub ühe lähteülesande juurde ka konsulteerimine veebirakenduse loojaga, mille tulemusena selginevad veebirakenduse tellija soovid ja ootused veelgi täpsemalt.

Kodulehe või veebirakenduse looja on koos internetiturunduse spetsialistiga kui head rätsepad, kes õpivad oma klienti lähemalt tundma ja teevad omapoolseid soovitusi tellijale, et tulemus võimalikult palju kasu tooks.

Kodulehe tegemist alusta alati lähteülesandest

Selleks, et veebilehe looja ja/või sina ise saaks ettevõtte soovidest ja vajadustest paremini aru, tuleb esmalt läbida kodulehe lähteülesande koostamise esimene etapp, mis on analüüsi faas.

Kahjuks enamus kodulehe tellijad ning ka väheste kogemustega kodulehe tegemise teenuse pakkujad ei pea oluliseks või ei mõista lähteülesande vajadust. Nad vaatavad otsa ja mõtlevad, et milleks kulutada sellele aega, hakkame lehe tegemisega kohe pihta.

Kui sina soovid oma kodulehe tegemist või tellimist alustada läbimõeldult, siis kirjuta ja ma saadan sulle lähteülesande küsimustiku. Sellest on kindlasti kodulehe planeerimise juures palju abi.

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Merlis Jusupov

Merlis on turundusspetsialist, kes on veebiturundusega sina peal alates 2008 ning tema kireks on kodulehe SEO, kodulehe testimine ja müügile optimeerimine. Merlis koolitab ja aitab ettevõtjaid veebilehe turundamise teemadel.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.