Selles posituses saad täpselt teada, kuidas firma YouTube video SEO aitab kaasa ka kõrgemate Google positsioonide saavutamisele. Kuidas käib video loomine ja video optimeerimine otsingumootoritele. 

Kas oled minuga nõus kui ma väidan, et mida kõrgemal positsioonil tuleb sinu firma video välja nii Googles kui YouTubes, seda rohkem saad tasuta potentsiaalseid kliente? Mida tuleks selleks siis teha?

Näide sellest, kuidas üks mu video on saanud kõrged positsioonid Googles ja YouTubes

Enne kui läheme YouTube video SEO ehk optimeerimise juurde, tahan näidata, kuidas olen saanud kõrged asetused nii Googles ja YouTubes.

Siin on minu tehtud ekraanivideo, mis tuleb välja fraasiga „fännilehe tegemine“ ja „Facebooki fännilehe tegemine“.

YouTube video SEO

Üks mõjuv põhjus on kindlasti ka see, et keegi pole sellise pealkirjaga videot teinud või avaldanud YouTubes.

Googles tuleb sama YouTube video esile neljandal kohal

Video optimeerimine

Kui sinu video tuleb Google orgaanilistes otsingutulemustes välja, siis on sellel konkurentsieelis. Põhjus on see, et videod ja pildid saavad rohkem tähelepanu ja seetõttu ka rohkem klikke.

Vabalt võib olla ka nii, et Google esimesel positsioonil olev orgaaniline tulemus võib saada vähem klikke kui 2 või 3 kohal asuv pilt või video.

Ok, usun, et nüüd saad sa selgemini aru, millest ma räägin ja läheme siis vaatame samm-sammult, kuidas selliseid kõrgeid kohti saavutada.

Samm 1: Leia õiged märksõnad

Täpselt nagu tavapärane veebilehe SEO, nii ka YouTube SEO protsess algab märksõnade analüüsist.

Brian Dean ütleb oma postituses „YouTube SEO: The Ultimate Guide“, et su eesmärk on leida üles need märksõnad, mis tulevad YouTube videoga välja Google esilehel. Need on nn video võtmesõnad.

Ma ei ole temaga päris 100% nõus, nagu ei peaks pöörama tähelepanu vähem otsitavatele sõnadele. Kuid jah, mida rohkem märksõna otsitakse, seda rohkem saad ka liiklust.

Millist tüüpi YouTube videod tulevad Googles paremini esile?

Üldiselt jätab Google alati endale võimaluse paigutada orgaanilistesse tulemustesse ka tema omandis oleva YouTube videosid.

Üpris hästi tulevad välja videod stiilis:

  • Kuidas teha märksõnadega (“kuidas teha kohupiima”)
  • Arvustused, ülevaated, analüüsid (“kodulehe analüüs”)
  • Õpetused (“WordPressi õpetused: Kuidas teha kodulehte ”)
  • Spordiga seotud videod (“Jüri Ratase jalgrattavõistlus ”)
  • Naljakad videod (“Armsad kassid”)

Soovitus: Kui mõne sinu märksõnaga tuleb Google esilehel välja mõni video, siis tasub selle fraasiga kindlasti optimeerida ka enda video. Sa hakkad lisaks YouTube külastustele saama külastusi ka Googlest.

Kuidas leida neid nn video võtmesõnasid?

Alusta lihtsalt sellest, et mine ja Googelda enda valdkonna võtmesõnu ja fraase. Vaata, kas Google pakub ka videosid. Kui näed otsitulemustes videosid nii nagu allpool, siis tähendab, et on võimalus saada liiklust mõlemast kanalist.

YouTube video koht Googles

Abiks on kindlasti ka Google KeyWord Planner, mille abil saad teada, kui mitu korda on konkreetset märksõna Googles otsitud. Pead vaid tegema omale Google Adwordsi konto ja see kõik on sulle tasuta.

Samm 2: Planeeri ja loo oma video YouTube kasutaja eesmärkidest lähtuvalt

Kui sa alles alustad oma ettevõtte YouTube kanaliga, siis ei pea sul kohe olema teab mis kõrge pildi kvaliteet. Kõige tähtsam on sinu video juures sisu ehk see, miks inimesed tahavad seda vaadata.

Reigo Kimmel ütleb ühes oma postituses „5 videoturunduse põhiküsimust“ , et videoturunduse kõige tähtsam küsimus on MOSKVA. No mida see siis tähendab?

MOSKVA – Mis On Selles Kasu Vaatajale, Ahh?

Sul võib olla ülikõva kvaliteediga video ja 10 korda rohkem vaatamisi kui konkurendi videol, kuid kui sisu on JAMA, siis väärt sisuga konkurendi video saab nii Googles kui YouTubes kõrgemad positsioonid. Ja isegi SEO võtted ei aita siin midagi.

Enne video loomist vasta selgelt küsimustele:

  • Kellele konkreetselt on see video suunatud?
  • Miks peaks see video sinu vaatajat huvitama?
  • Kuidas äratad vaatajas tähelepanu esimese 15 sekundi jooksul?
  • Mis konkreetset kasu vaataja sellest videost saab?
  • Mis tegevust peab selle video vaataja tegema?
  • Kuidas saab vaataja, aru mida ta peab järgmiseks tegema?
  • Mis on konkreetse video mõõdetav eesmärk?
  • Kus ja kuidas kavatsed loodud videot levitada?

Siin kohal ei ole mõtet rääkida monteerimisest ja tehnilistest küsimustest.

Kuidas YouTube mõõdab sinu video kasutajakogemust?

Siin on peamised faktorid, mida peaksid silmas pidama oma videot luues, sest just nende põhjal hindab YouTube sinu video väärtust vaatajale.

  • Video vaatajaskonna säilitamine: kui suur protsent vaatas sinu videot (mida rohkem, seda parem).

Video vaatamise aeg

  • Kommentaarid: kui inimesed on seda kommenteerinud, siis ehk on neile see video meeldinud või vähemalt on nad vaadanud seda.

YouTube kommentaarid

  • Kanali tellijad: kui keegi liitub sinu YouTube kanaliga peale video vaatamist, siis see on YouTube jaoks väga tugev signaal, et sinu video on suurepärane.

Liitu YouTube Kanaliga

  • Video jagamised: kui paljud inimesed on sinu videot jaganud teistes sotsiaalmeedia kanalites nagu näiteks Google Pulus, Linkdin või Twitteris.

Video jagamine sotsmeedias

  • Lemmikutesse lisamised: kui mitu inimest on sinu video lisanud lemmikutesse või hiljem vaatamiseks.

Video Lemmikutesse lisamine

Samuti loevad ka kõik YouTube meeldimised ja mittemeeldimised.

Video pikkus mängib rolli

Täpselt nii nagu põhjalikumad ja pikemad postitused saavad otsingumootorites kõrgemaid kohti, saavad ka pikemad videod paremaid positsioone.

Allpool tulemustes on näha, et kõrgetel kohtadel on väga pikad videod.

Pikem video

Tee oma videod põhjalikud ja konkreetsed ning siis on vaataja nõus kulutama oma aega sellele ka rohkem kui 5 minutit.

Samm 3: Lae video üles ja optimeeri vastavalt YouTube SEO võimalustele.

Järgnev info on YouTube SEO osalt äärmiselt oluline ja sa peaksid seda kindlasti teadma.

Video faili nimi

Kui oled oma videoga valmis saanud, siis salvesta see nimega, kus on sees juba sinu oluline sõna või fraas.

Näide: kui tahan tulla esile fraasiga „video laadimine YouTube“, siis peaks see juba esinema ka failinimes, mida hakkan YouTube üles laadima.

Video failinimi

Video Title ehk pealkiri

Sinu video pealkiri ehk Title võiks olla vähemalt 5 sõna pikkune ning see peab olema loomulik. Kasuta märksõna või fraasi vaid 1 kord.

Näide: Alltoodud video puhul on oluline fraas, millele pealkiri on optimeeritud, fännilehe tegemine

Video SEO pealkiri

NB! Soovitan võimalusel pealkirjas olulised sõnad või fraasid paigutada võimalikult vasakule. Täpselt sama kehtib ka blogipostituse või lehe pealkirja puhul.

Video meta description

Iga kord kui lisad YouTube uue video, siis pea meeles, et video kirjelduse lisamine on äärmiselt oluline. Miks?

YouTube ja Google ei saa aru mis sinu videos räägitakse, kuid nad saavad väga hästi aru, mida on kirjutatud video kirjeldusse ja pealkirja.

Suur viga: enamus kes lisavad oma video üles, ei kirjuta kirjeldusse midagi või siis poetavad sinna vaid paar sõna. Sellest ei piisa.

Soovitus hea video kirjelduse loomiseks:

  • Püüa kirjutada vähemalt 200 sõna ning kasuta seal 2-4 korral oma olulist võtmesõna, mida oled ka video pealkirja lisanud.
  • Lisa kirjelduse algusesse oma veebilehe link, mis viitab soovitavalt samasisulisele teemale või kategooria lehele või viimasel juhul kodulehe avalehele.
  • Jälgi, et esimese 25 sõna seas oleks esindatud mõni sinu olulistest võtmesõnadest.
  • Anna lühike ülevaade video sisust ning tekita isu selle vaatamiseks.

Näide video kirjeldusest:

Video kirjeldus SEO

Tags ehk sildid

Tag-id ehk sildid ei ole küll väga olulised, kuid siiski on nendest abi. Esimesena lisa alati oma kõige tähtsam märksõna. Järgmisena lisa teemaga väga täpselt või lähedalt seotud võtmesõnad või fraasid.

Video sildid märksõnad

Lisa ka sellised märksõnad, millega tulevad esile näiteks sinu konkurendi videod, sest siis kui keegi vaatab konkurendi videot, siis kõrval näidatakse seonduvate märksõnadega sildistatud videosid.

Väike nõuanne: võite lisada ka konkurendi nime sildiks, sest siis hakatakse sinu videot tema videode kõrval näitama. See tähendab, et ka sinu videod saavad rohkem vaatamisi.

Kuidas käib YouTube video SEO ja video lisamine kanalisse

Vaata, kuidas laadida video üles oma kanalisse ja kuidas seda optimeerida. Muide selles videos näitan lisaks, kuidas saada oma videole peale nn pildiga kaarti, mis viitab sinu kodulehele.

Okey, nüüd on sul video üleval, aga mis edasi?

Samm 4: Saa videole palju kvaliteetseid vaatajaid

Kui me rääkisime eespool nendest faktoritest, mida YouTube arvestab video paigutamisel positsioonidele, siis need olid tõesti olulised, aga selleks peab meie video saama ka reaalseid vaatamisi.

Mida rohkem inimesi sinu videot vaatab ja mida kauem nad seda vaatavad, seda paremini sul läheb.

Mõned soovitused saamaks rohkem vaatamisi:

Lisa video embed koodiga oma samasisulisele blogipostitusele. Kasu saad sellest topelt. Samal ajal kui sinu väärt videot vaadatakse, siis samal ajal kasvab ühtlasi ka sinu veebilehel oldud aeg. Viimane on üks oluline faktor Google algoritmis.

Video Levitamine embed koodiga

Kui ei oska, siis küsi oma veebihaldurilt või IT mehelt abi, sest see võtab aega vaid mõne minuti.

Jaga videot foorumites või kommuunides (gruppides). Kui kellelgi tekib mingi küsimus, siis vasta esmalt kirjalikult ja ütle, et selle probleemi lahendamiseks oled loonud vastava video.

Pea meeles, et kui sa lihtsalt viskad oma video üles, siis on see slämm, aga kui oled juba seal kaasa rääkinud ja andnud head nõu, siis pole kellelgi midagi ühe asjaliku video lisamise või sellele viitamise vastu.

Lisa video link oma e-posti signatuurile. Kui suhtled potentsiaalsete klientidega, siis lisa kirja lõppu näiteks oma viimase video link. Saad niimoodi väärt vaatajaskonda.

Jaga videot külalispostitustes, sest see on super võimalus saada uute külastajate tähelepanu. Näiteks Marko Karja kirjutas meie blogisse külalispostituse Kuidas teha turundusvideo, mis tõstab su müüki ja sinna lisas ta ka oma õppevideo kui näidise.

Jaga videot sotsiaalmeedia kanalites. Kui sa saad oma järjekordse hea videoga valmis, siis on patt seda mitte levitada Facebookis, Twitteris, Google Plus’is või mõnes teises kanalis. Paljud jätavad selle kahjuks tegemata ja see on üllatav.

Boonus nõuanne

Kasuta oma videode juures soovitatud videot. YouTube annab veel ühe super võimaluse. Nimelt saad näidata oma videodel ühte videot kui järgmist vaatamise soovitust. Väga vähesed seda kasutavad.

Seda saab minna seadistama siis kui näiteks valid vasakult menüüst Minu kanal – > Videohaldur  – > Kanal – > Esiletõstetud sisu.

Esile toodud video YouTubes

Valiku Kanal kaudu saab ka videodele lisada bärndingu eesmärgil logo vesimärgina ja lisaks seadistada veel palju muud huvitavat.

Kokkuvõtteks

Soovin sulle ennekõike jõudu kvaliteetsete ja sisukate videode loomisel ning levitamisel. Kui vajad nõu või abi, siis anna vaid teada. Kõike seda, mida siin lugesid, sisaldab ka meie praktiline turunduskoolitus Google tööriistadest.

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Merlis Jusupov

Merlis on turundusspetsialist, kes on veebiturundusega sina peal alates 2008 ning tema kireks on kodulehe SEO, kodulehe testimine ja müügile optimeerimine. Merlis koolitab ja aitab ettevõtjaid veebilehe turundamise teemadel.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.