Eve Keerus-Jusupov ja Merlis Jusupov alustasid kodulehe tegemise koolitustega aastal 2012. Esimene veebileht oli tehtud GIMP-programmi, HTML-CSS’i ja PHP’ga. Puhas käsitöö. Kahjuks ekraanipilti sellest praegu alles ei ole.

Esimene kodulehe tegemise koolitus oli personaalne, kuna osalejaid vaid 1. Järgmine oli juba grupikoolitus – osalejaid 2. Selle lennu lõpetasin ka mina, Rain Eendra, cum laude.

Eve õpetas Joomlat, WordPressi, Drupalit ja OpenCarti. Esimestel aastatel läkski grupp neljaks – igaüks sai valida endale meelepärase platvormi. Aja jooksul WordPressi grupp suurenes ja teised grupid vähenesid, kuni 2016 jäi järele vaid WordPress.

Merlis tegeles internetiturunduse koolitustega – veebilehe lähteülesanne, strateegia koostamine, sisuturundus, veebilehe optimeerimine, sotsiaalmeedia turundus, Google Ads jne.

Koolitused muutusid veidi igal aastal, vastavalt sellele, kuidas oli turu nõudlus või mida uut õppisid koolitajad juurde. Ise saad ikka selgeks teisi õpetades 😊

Ajapikku koolituste maht kasvas nii, et paralleelgruppe oli 4. Osalejate arvu piirati esimestel aastatel 8’ni, kuid peagi toimetati ka 12 veebilehega korraga. Ehk siis iga nädalaselt käis läbi 48 veebilehte + muud projektid + Eve esimene WordPressi õpik.

Lõppes see Eve läbipõlemisega. Merlisel olid sel raskel ajal abis Häli Maurus ja mina. Sain aru, et kodulehe tegemisele on toredaks vahelduseks kodulehtede tegemise koolitamine😊

Eve taastus ja naases tagasi. Koroona viis koolitused Zoomi ja osalejad enam klassi tagasi ei tahtnudki tulla. 8 olid kodus ja 4 tulid klassi ehk siis klassikoolitused lõppesid.

Kuna Eve koolitamise kirg hakkas vaikselt kaduma ja Merlis leidis uue kire kinnisvarast, siis 2022 aasta alguses tegi Eve ja Merlise pere kannapöörde ja kolisid Hispaaniasse elama. Merlis müüb eestlastele kinnisvara Hispaanias ja Eve läks aastal 2023 samale tegevusvaldkonnale üle.

Evel oli vaid üks soov, et kodulehekoolitused.ee leht ei jääks seisma ja et keegi jätkaks koolitustega. Selle soovi sain ma lahkelt täita. Lisaks vihmategija.ee tegemistele tegelen nüüd kodulehekoolitused.ee veebilehega ja pakun sulle koolitusi kodulehe tegemise ja turundamise vallas.

Kohtume koolitustel!

Rain Eendra

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Rain Eendra

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.