Meile tuntud sisuhaldustarkvara plugin Facebook Like Box lõpetab töö. Tema asemel asub tööle Page Plugin. Mida uus plugin teha suudab ja miks see Facebooki poolt välja vahetatakse ?

Page Plugin

Facebook Like Box

Facebook Like Box on sisuhaldustarkvara plugin, mille abil said veebilehe külastajad lihtsalt ning mugavalt jagada ja Like-ida sinu veebilehte.

23. juuni 2015 kadus Facebook Like Box ja see asendati Page Pluginaga.

Miks toimus vahetus ?

Tihti uuendatakse ja täiendatakse tarkvara ning nii juhtus ka praegu. Plugina vahetus toimus, kuna Facebooki arendajad uuendasid Graph API. Graph API on liides, mille abil liigub info Facebooki ja seadme vahel. Hetkel siis Facebooki ja veebilehe vahel. Rohkem infot Graph API kohta leiate Facebook Developers Graph API lehelt.

Mida teeb Page Plugin?

Page Plugina saad lisada oma veebilehele, et külastajad saaksid sinu veebilehte jagada ja Like-ida.  Pluginat saab muuta vastavalt oma vajadusele.

Plugina sätetest saad:

  • muuta plugina suurust;
  • määrata nime;
  • muuta Facebooki lehte, mida kuvatakse pluginas;
  • näidata inimeste pilte, kes on Like-inud sinu veebilehte;
  • lisada fännilehe päisepilti ehk Facebookis olevat kaanepilti;
  • näidata oma viimaseid postitusi, mis fännilehele lisatud.

Page Plugina seaded

Page Plugini seaded

Vastavalt seadistustele on plugina välimus erinev. Plugin toetab üle 100 erineva keele sealhulgas ka eesti ja vene keelt.

Rohkem tehnilisemat infot ja Page Plugina lisamiseks koodid leiate Facebook Developers veebilehelt ning õpetuse kuidas lisada Facebook Page Pluginat leiate WPBeginner kodulehelt. Mõlemad veebilehed on inglise keeles.