12. aprillil 2016 tuli välja uus WordPressi versioon. Uus versioon kannab nime Coleman ning on austusavaldus džäss-saksofonist Coleman Hawkins’ile. Postituses annan ülevaate muudatustest, mis kaasnevad uue versiooniga.
Kuna see on WordPressi suurem uuendus, siis pead sa üldjuhul ise WordPressis uuendamiseks loa andma. Ära unusta enne uuenduste tegemist oma kodulehest varukoopiat teha.
Vaata ka WordPressi ametlikku ülevaadet uuest versioonist.
Kohanduv eelvaade
Enam ei ole vaja kasutada oma mobiili või eraldi veebipõhist tööriista, et kontrollida oma veebilehte mobiilivaates.
Uues WordPressis on lisatud võimalus kohe kontrollida oma veebilehte arvuti-, tahvli- ja mobiilivaates.
Selleks tuleb sul valida WordPressi töölaualt Välimus → Kohanda.
Erinevad vaadete ikoonid asuvad menüü all.
Kohandatud logod
Juhul kui su kasutatav teema seda lubab, siis saad kohandaja veebisaidi info juures lisada logo oma lehele.
Teemadest on praegu välja toodud Twenty Fifteen ja Twenty Sixteen, mis kindlasti toetavad kohandatud logosid.
Veebisaidi ikooni (favicon) lisamist kohandaja abil tutvustati WordPress 4.4 juures. Kuni versioonini 4.4.2 nägid sa ikooni pilti, kuid nüüd on sul võimalus näha reaalset tulemust kohandajas.
Siseviidete kasutamine ning vorminduse lühikäsud
WordPress 4.5 tutvustab ka mõningaid tekstiredaktori uuendusi. Muudetud on nimelt viidete lisamise viisi. Nüüd kui soovid viidet lisada, siis kasutades klahvikombinatsiooni Ctrl + k avaneb viite otsingulahter kohe tekstiredaktoris.
Otsingulahtris võid otsida loodud sisu või lisada välise viite.
Kui sa aga tahad avada viite uues aknas ning sul pole installitud pluginat, mis teeb selle sinu eest ära, siis see tähendab sinu jaoks nüüd lisaliigutust. Selleks pead eraldi avama viite valikud (hammasratta ikoon viite otsingulahtri kõrval).
Uuendusena on lisatud ka <code> </code> lühikäsk. Vaikimisi väärtusena kuvatakse code element Monospace kirjatüübina, kuid sa võid alati CSS failis muuta, kuidas code elementi kuvatakse
Code elemendi lühikäsuks kasutatakse klaviatuuril backtick’e ehk üksikut ülakoma. Klaviatuuril soovitan valida selleks Alt + 96 kombinatsiooni.
Lühikäsuna lisandus ka horisontaalse joone lisamine. Selleks tuleb tekstiredaktorisse lisada kolm järjestikust sidekriipsu (- – -) ning vajutada Enter klahvi.
Tänu uuendusele kuvatakse nüüd genereeritud pilte 50% võrra kiiremini, ilma märgatava kvaliteedi vähenemiseta. See tähendab, et väiksemate ekraanide puhul on sinu veebilehe piltide kvaliteet parem.
Logi oma WordPressi sisse e-posti aadressiga
Uue WordPressi versiooniga saad nüüd sisse logida e-posti aadressiga kasutajanime asemel.
Miks sa peaksid oma WordPressi uuendama?
Kindlasti oled sa kuulnud Panama lekkest, kus advokaadibüroost lekkisid dokumendid. Wordfence kirjutas oma blogipostituses, et veebilehele uuendamata plugin võimaldas häkkeritele juurdepääsu. Samuti toob Eesti veebiturvalisuse agentuuri ESEC’i ekspert häkkimise võimalikuks põhjuseks uuendamata plugina (Eesti ekspert selgitab: kuidas sai teoks Panama leke).
Kuigi WordPress seekordses uuenduses ei toonud välja kindlaid turvaauke, mida see versioon parandas, siis turvalisuse huvides tasub alati hoida WordPress ning kodulehel olevad pluginad uuendatud.
Kui sind huvitab, mida sa saad veebilehe turvalisuseks ära teha, siis soovitan sul lugeda postitust 7 nõuannet, kuidas muuta WordPressi koduleht turvalisemaks.
WordPressi koolitusel kasutame alati kõige uuemat platvormi. Koolituselt saad teadmised ja oskused, kuidas oma kodulehte luua, hallata ja arendada. Lisaks aitame sul oma kodulehte õigesti planeerida ning koostada tegevusplaani internetis turundamiseks.
Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!
Autor: Häli Maurus
LIITU UUDISKIRJAGA
Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta
Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus
Vaata, mis koolitusi veel pakume
Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga
Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.