Videoturundus on täna veel meie ettevõtjate seas vähe kasutuses, kuid need, kes seda juba kasutavad omavad suurt konkurentsieelist.

Video on atraktiivsem kui artikkel. Ligikaudu 80% inimestest eelistab mitmete uuringut kohaselt video vaatamist teksti lugemisele.

Mis on videoturundus?

Põhimõte on selles, et lood oma toodetest või teenustest lihtsaid, õpetlikke ja huvitavaid videosid, millest on ka sinu vaatajaskonnale mingit kasu. Kui videod valmis, siis levitad neid kanalites, kus liigub sinu sihtgrupp.

Kolm enim vaadatavamat tüüpi videosid on:

How to videod ehk kuidas teha videod – seal õpetad näiteks kasutama sinu toodet õigesti ja efektiivsemalt. Võid näiteks anda videoõpetusi, kuidas oma kodulehte üles panna ja seadistada või kuidas teha näiteks talupidamistöid kiiremini just sinu toodetega.

Meelelahutuslikud videod – nende tegemine on vast üks keerulisemaid, sest nalja tegemisega võib mööda panna. Kui aga suudad lühidalt midagi vinget linti saada, siis tasub kindlasti levitada. Saad vähemasti teada, kuidas mõjub. Kui hästi läheb, siis toimib see kui viirusturundus ja saad oma veebilehele juurde uusi külastusi.

Harivad videod – need on sellised videod, mis tõstavad tarbija teadlikkust sinu valdkonda puudutavatest faktidest või toimingutest, mida tavainimene ei tea. Sinu sihtgrupp võtab hea meelega vastu video, mis on talle teemakohane ja huvitav.

Videoturundus sisaldab endas järgmist:

Käsitletavate videoteemade analüüs ja valik – siin mõtled läbi millistel teemadel võiks teha videosid. Lähtu sihtgrupi kasust ja oled õigel teel.

Videode tootmise ja avaldamise plaan – tõsi, plaanid on selleks, et neid muuta, kuid kui oled omale reserveerinud aja, millal keskendud ainult video planeerimisele, tegemisele ja levitamisele, siis on see võit igal juhul. Mõtle läbi kui mitu videot sa teed ja millal sa need siis ka valmis teed ja avaldad.

Avaldamise osas mõtle läbi kõik võimalikud kanalid, kus saaksid oma videot levitada. Nendeks kanaliteks võivad olla YouTube, Vimeo, Facebook, blogid jne.

Kanaleid, kus oma videosid levitada on meeletult. Kui optimeerid video ja viitad igast kanalist oma lehele, siis hakkad ka otsingumootorites paremini esile tulema.

Samuti võib olulist rolli mängima hakata hooajalisus ja siis on hea mõte vastava videoga õigeks ajaks valmis saada.

Videoklipi planeerimine – sellele peaks kuluma aega kõige rohkem. Mõtle täpselt läbi stsenaarium, milliseid kaadreid vajad, millega püüad esimeste sekundite jooksul tähelepanu, mida sellest saab kasu vaataja ning mida ta peale vaatamist peab tegema.

Videotöötlus – sul ei pea kindlasti olema profikaamera, kuid selge on see, et mida kvaliteetsema materjali saad, seda parem. Videotöötlus võib suurepäraselt toimuda ka vabavara abil. Lihtsamad töötlused saab tehtud ka Windows Movie Makeriga või näiteks VideoPad programmiga.

Kui ressursse pole, siis õpi kasutama mõnda videotöötluse vabavara ja on probleem lahendatud. Kui pole aega, siis osta loomulikult teenus sisse.

Videoturundus on ainult siis tõhus suhtearendusviis ja PR looja, kui kasutad seda läbimõeldult ja järjepidevalt. Selle juurde kuulub konkreetsete mõõdikute seadmine ja nende monitoorimine. Iga PR spetsialist teab kui olulist rolli mängib video ja sellega luuakse palju lähedasemat kontakti oma sihtgrupiga kui muude tehniliste kanalitega.

Lõpetuseks üks hea mõte PR inimestele ja ettevõtjatele, mille ma sain videoturundus.ee poistelt. Nimelt saaksite oma tähtsamate klientide e-kirjadele saata vastuse või tagasiside just videona. Usun, et see mõjuks üllatavalt ja positiivselt.

Kui videoturundus tundub sinu jaoks huvitav, siis tasub vähemalt proovida. Usun, et järjepideva töö tulemusena saab ka ettevõtte e-turundus parema hoo sisse. Alusta juba täna.

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Merlis Jusupov

Merlis on turundusspetsialist, kes on veebiturundusega sina peal alates 2008 ning tema kireks on kodulehe SEO, kodulehe testimine ja müügile optimeerimine. Merlis koolitab ja aitab ettevõtjaid veebilehe turundamise teemadel.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.