Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele on tähtis, kuid millega seda teha? Selles postituses tutvustan sulle kolme WordPressile mõeldud SEO pluginat – Yoast SEO, All in One SEO Pack, SEO by SQUIRRLY.

seo pluginad

Minu kogemused kodulehe optimeerimisel piirduvad peamiselt Yoast SEO kasutamisega. Kuid selle postituse jaoks installisin oma testlehele kõik kolm pluginat ning katsetasin, kuidas nad minu jaoks tunduvad, kui lihtne on neist aru saada ning millised on nende võimalused.

Yoast SEO vs All in One SEO Pack

Olen toonud välja mõningad funktsioonid ja võrrelnud mõlemat pluginat omavahel. Võrdluse tulemusena võib öelda, et mõlemad pluginad on tegelikult oma võimekuse poolest väga sarnased. Ei saa öelda, et üks oleks teisest nii väga palju parem.

Yoast SEO All in One SEO Pack
Otsingumootori eelvaate kuvamine. jah jah
Lehe tiitlite ja meta kirjelduse lisamine. jah jah
Sisulehe analüüs. jah ei
Võimaldab sisulehte, kategooriat, tagi indekseerimisest välja jätta. jah Saab ainult sisulehte välja jätta.
Postituse peamise kategooria määramine. jah ei
XML puu loomine. jah jah
Otsingumootorite teavitamine XML puu muutumisest. ei jah
Mitmele märksõnale optimeerimine. Tasulises versioonis jah
WooCommerce toetus. jah

+ tasuline lisaplugin

Tasulises versioonis

 

Suurim erinevus nende pluginate juures on kasutusmugavus. Minu jaoks on kasutajasõbralikum Yoast SEO plugina kasutamine. Yoast SEO hindab sinu kirjutatud sisulehte/postitust kolme palli süsteemis – punane, oranž ning roheline, kus viimane, roheline, tähistab parimat tulemust.

Lisaks näitab Yoast SEO plugin sulle sisulehe juures küllaltki põhjalikku analüüsi, mis annab sulle näpunäiteid, kuidas oma sisulehte paremini optimeerida. Algajale optimeerijale on sellest kindlasti palju kasu.

kodulehe_optimeerimine_yoast

Vaata ka Yoast SEO õpivideot:

Yoast SEO plugina kohta on lisaks veel olemas YouTube’is oma videokanal, kuhu lisatakse õpetusi kõikide plugina võimaluste kohta ning kui pluginat uuendatakse, siis lisatakse sinna ka uued videod. Samuti on nende kodulehel olemas korduma kippuvate küsimuste rubriik.

All in One SEO Pack kodulehe optimeerimise plugin

All in One SEO plugina algaja juhend asub nende veebilehel, lisaks on seal põhjalik dokumentatsioon plugina kohta. Muidugi on olemas ka Youtube’i õpivideo plugina kas

utamise kohta.

All in One SEO Pack plugin on oma välimuselt minimaalne ning sobib pigem juba sellele, kes tunneb end rohkem kodus optimeerimisega. Väga positiivseks pooleks minu arvates on selle plugina puhul, et iga elemendi juures on küsimärk, millele klikkides avaneb link vastava elemendi dokumentatsiooni juurde.

kodulehe_optimeerimine_AIOSP

Mõlematel pluginatel on olemas tasuta ning tasuline variant, kuid minu arvates piisab tasuta variandist, et edukalt optimeerida oma artikleid.

Kui oled huvitatud rohkem tehnilisemast ülevaatest nendest kahest pluginast, siis Dan Shure kirjutatud postitust I Test Drove All In One vs Yoast. By The SEO Mechanics That Really Matter.

SEO by SQUIRRLY

Ma ei võrrelnud SEO by SQUIRRLY pluginat teistega, sest Squirrly on tasuta ainult siis, kui soovid optimeerida kuni 5 sisulehte kuus. Pro versiooni puhul on plugina kuutasuks 19,99 dollarit. Kui alguses installida tasuta versioon, siis 14 päeva jooksul on sul võimalik katsetada ja proovida Pro versiooni.

Administreerimise vaates on olemas juhised iga plugina võimaluse kohta, mis muudab alguses plugina võimalustes orienteerumise märksa mugavamaks. Samuti võid vaadata videoülevaadet Squirrly kasutamise kohta.

Sarnaselt Yoast SEO pluginale analüüsib ka Squirrly sinu veebilehte sel ajal, kui sa tegeled postituse kirjutamisega.

Võimalik on postituse kirjutamise ajal otsida märksõnu ning näha, kui palju neid otsitakse. Squirrly soovitab valida oma riigi, kuid mina ei näinud google.ee valimise võimalust märksõnaotsingus. Minu arvates Google Adwords on märksa põhjalikum ning informatiivsem märksõna otsinguks.

Mis muutis Squirrly minu jaoks huvitavaks oli Live Assistant, mis analüüsib sinu kirjutatud sisu. See abiline kontrollib näiteks, et sa kasutaksid märksõnale sünonüüme, et sinu poolt valitud märksõna oleks vähemalt kord rasvases kirjas rõhutatud ning et sa ei kasutaks märksõna liiga palju oma artiklis.

Arvestades, et postituse kirjutamise ajal Squirrly koduleht ning plugin lõpetasid töötamise, siis ma ei ole kindel, et ma julgeksin seda pluginat veel soovitada.

Kui sa tahad täpsemalt teada, kuidas käib veebilehe optimeerimine otsingumootoritele ning mida sisaldab endast otsimootoriturundus, siis tule uuri lähemalt kodulehe optimeerimise ja analüütika koolitust.

Koolituse tulemusena tead ja oskad, kuidas teha veebileht leitavaks. Lisaks saad teadmised, kuidas koostada lihtsamat otsingumootori turundusplaani ning saavutada kõrgeid kohti otsingutulemustes.

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Häli Maurus

Häli on meie meeskonda kaua otsitud veebispetsialist, keda huvitab väga veebiprogrammeerimine ja kodulehe tegemine. Vabal ajal loeb palju raamatuid ning kannab hoolt oma isikliku raamatukogu eest.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.