Kodulehe tegemise võimalusi on mitmeid:

  • Koduleht võib olla tehtud nö staatilisena – kirjutatud HTML/CSS’s ja muudatuste tegemine on tüütu. Kodulehe tegemise teenus võib minna maksma kallist hinda ja ka pikemas perspektiivis tuleb ikka hakata raha välja käima.
  • Kodulehte saab teha nö 1-2-3 stiilis, näiteks Edicy või Weeblyga.

    Põhiasjad saab mugavalt tehtud, kuid omanäoliseks ja vastavalt oma vajadustele tegemine pole tavakasutajale kerge, kui mitte võimatu.
  • Kodulehte saab tellida nö rätsepalahendusena ehk siis tehakse vastav disain ja programmeeritakse kõik vajalik. Tavaliselt tehakse tellija jaoks kasutajaliides, et ta saaks ise vähemalt sisu lisada. Vahel seda ei tehta ehk siis iga hilisema muudatuse eest peab tellija juurde maksma. Igal juhul olete aga tegijast sõltuv, kui mingil põhjusel kodulehe tegija kaob, siis leht jääb seisma ja ongi kõik.
  • Kodulehte saab tellida tegijate käest, kes kasutavad tuntud vabavaralisi platvorme nagu Joomla, WordPress või Drupal. Kui korralik koduleht valmis, siis on mõistlik õppida seda ise haldama – see tähendab sisu lisama, optimeerima otsimootoritele, sisulehti testima ja veebiliiklust analüüsima ehk siis kõike seda, mida läheb ühel veebilehel vaja.
  • Kodulehte on võimalik ka ise teha ja kui see on enda tehtud, siis järelikult oskad ka seda juba hallata ning arendada. Aga kui tahad ise lehte teha, siis peab huvi olema ja aega võtma, sest see ei ole 1-päeva teema ning uut infot ja uusi mõisteid, mida on vaja omandada, on küllaga.

Kodulehe tegemiseks sobib Joomla, WordPress, Drupal

Collectiv Koolituskeskuses õpetame kodulehtede tegemist Joomla, WordPressi ja Drupali baasil. Ehk siis kasutame eelprogrammeeritud sisuhaldustarkvara, kuhu kas loome kujunduse või isikupärastame valmiskujundusi ja lisame vajaminevad komponendid nagu galerii, hinnapäringud, kontakt jne, vastavalt vajadustele ka mitmekeelsuse, töötajate siseveebi, foorumi jne.

Ise teevad ja õppida tahavad tavaliselt väike- ja mikroettevõtjad, kellel pole võimalik iga liigutuse pärast maksta ja oodata, kuni asi tehtud saab. Kellel on võimlik, ostab teenuse sisse, sest kui kõik tööd ise teha, siis oma põhitegevuseks ei kipu aega jääma.

Korraliku kodulehe tegemine võtab aega ja selleks, et leht oleks värske/leitav ja teeks seda, mis vaja, tuleb seda hästi planeerida ning pidevalt arendada ja see on jälle üks põhjus, miks soovitakse ise teha, sest võid küll ülikõva lehe saada, aga kui see seisma jääb, siis pole sellest kasu.

Olgu lisatud, et meie kõige populaarsem ettevõtluskoolitus veebiturundajale sisaldab kuue päeva vältel just kõiki neid kodulehe tegemise ja turundamise teemasid, mida ühel alustaval ettevõtjal tarvis läheb.

Kokkuvõtteks tahan öelda, et kui oskad oma kodulehte ise teha ja hallata, siis hoiad kokku oma raha, kuid aega tuleb selleks küll võtta. Kui raha investeerida rätsepalahendusse, siis kindlasti ainult tuntud platvormidega tehtud lehtede peale, kuid siiski pead seda oskama piisavalt hallata, et see ei muutuks nn konnatiigiks.