10. detsembril lasti välja viimane Joomla 2.5 versioon Joomla 2.5.28. Joomla 2.5 arendus on seega lõppenud. Vanad veebilehed, mis loodud veel Joomla 2.5 baasil, töötavad edasi. Samas on aeg hakata ka mõtlema uuenduste peale.

Enne uuendamist

  • Vaata üle oma veebilehe eesmärgid. Uuendamine on ühtlasi võimalus muuta oma veebilehe fookust või täiendada eesmärke või parendada kliendi liikumist veebilehel.
  • Kas veebiserver, mida kasutad, on valmis Joomla uuendamiseks? PHP peab olema vähemalt 5.3.10. Vaata ka täpsemaid tehnilisi nõudeid.
  • Tee nimekiri kõigist lisadest, mida oma veebilehel kasutad, st komponedid, moodulid, pluginad, keeled ja kujundused. Lisa nimekirja ka kasutatav versioon ning kas Joomla 3 tugi on sulle vajalikel lisadel ikka olemas.
  • Vaata üle oma kategooriad ja artiklid – kas kõiki sisulehti on vaja üle tuua uuenenud veebilehele?
  • Uuenda Joomla veebileht. Järgmine Joomla postitus selgitab seda lähemalt.

Uuenenud Joomla lisade koduleht

Kui avad aadressi http://extensions.joomla.org/, siis näed, et Joomla lisade kodu on muutnud oma välimust ja funktsionaalsust.
Muutunud on nii otsinguosa kui ka lisade kategoriseerimise kuvamine.
Joomla lisad
Vali sobiv kategooria –> vajadusel ka alamkategooria ja sirvi sobivaid lisasid. Uuenenud on ka lisa tutvustav veebileht. Uuri järgi.

Joomla õpik on saanud täiendust

Paar nädalat tagasi küsiti, et kuidas muuta kontakti lehe tausta nii, et kord on lehe taustaks nende büroohoone ja kord jälle asukoha kaart pildina ning teistel lehtedel võiks olla sulandusega (gradient) taust? Lahenduseks on tausta muutmise moodul, mis lubab lisada erinevatele sisulehtedele erinevat tausta. Taust võib olla värv, pilt või muster. Saab ka seadistada sulandusega (gradient). Samuti võib olla iga päev erinev taustapilt või juhuslikult vahetuvad taustapildid.
Lisaks olen Joomla õpikusse lisanud põhjalikuma selgituse üldiste seadistuste peatükki. Need, kes tellisid Joomla õpiku eelmisel aastal, saavad täiendused e-kirjale. Sellel aastal tellinutel on uuendused juba õpikus.

Kui oled tellinud Joomla õpiku ja ei oska mõnda Joomla lisa seadistada, siis anna palun teada, saadan Joomla õppematerjalide uuendused e-kirjaga ja lisan uued peatükid ka õpikusse.