Uuendasin täna Joomla konspekti 2.5’lt 3.1 peale. Uus grupp alustavaid ettevõtjaid, kes soovivad endale kodulehte teha, saavad selle luua nö uue Joomlaga. Konspekti läbi tegemine ja uute lisade otsimine võttis omajagu aega. Harjumatu oli see, et administreerimise peamiste nuppude paigutus on ümber tõstetud. Samas kui varasem kogemus Joomlaga puudub, siis ei häiri, et nö nupud on vales kohas.

Mida uut toob Joomla 3?

  • Joomla 3Lihtsam installeerimine. Joomla 2.5’ga koosneb installeerimine 7’st sammust. Joomla 3 installeerimiseks on vaja teha 3 sammu.
  • Bootstrap 3 on võimas, mobiilse toega raamistik (framework) veebi arendamiseks, mida on kasutatud Joomla 3 loomiseks. Seega Joomla 3 on skaleeruv. See tähendab, et mugav on administreerida ka mobiilse seadme abil.
  • Menüülinkide, moodulite ja artiklite järjestust on nüüd mugav muuta lihtsalt hiirega lohistades (Drag & Drop).
  • Artiklitele saad lisada juurde silte (nagu WordPressis).
  • Ilmunud on uus kasutajate grupp – külalised. Seega saame lisada sisu, mis pole nähtav sisse loginud kasutajale, vaid on nähtav külalistele.
  • Tühjade (ilma sisuta) artiklite salvestamine on nüüd lubatud.
  • Uuenenud kasutajaliides, mis vajab harjumist.

Joomla 2.5 versiooni arendatakse kuni 31. detsember 2014. Joomla 3.5 ilmub märtsis 2014 ja arendatakse kuni 2016 aasta lõpuni.

Kas peaksin uuendama oma Joomla 2.5 lehte Joomla 3 peale?

Ei pea. Uuenda (ja eelnevalt varunda) oma veebileht järgmise aasta lõpus. Räägitakse, et seekord on uuendamine valutu protsess – elame, näeme.
Kui alustad uue veebilehe loomisega, siis võid alustada uue Joomla versiooniga – ei pea siis kasutajaliidesega ümber harjuma.

Lisasin ka aadressile www.e-kursused.ee/joomla uued lisad. Need komponendid, moodulid ja pluginad, mis on mõeldud responsive veebi tarbeks on märgitud sõnaga skaleeruv.

6- päeva kestev internetiturunduse ja kodulehe tegemise koolitus algab peagi – vaatame seal praktiliselt ja süvitsi uusi Joomla võimalusi.