04. septembril tuli välja uus WordPressi versioon, mis on nimetatud muusik Benny Goodman auks.
Mida head ja kasulikku uus versioon tõi?

WordPressi installeerimine - keele valik

Keelevalik installeerimisel

Kui oled alla laadinud https://wordpress.org/download/ lehelt WordPressi, selle lahti pakkinud ja veebiserverisse üles laadinud, siis installeerimisel pakub nüüd keele valikut.

Kui oled http://et.wordpress.org/ aadressilt eesti keelse WordPressi alla laadinud, siis on endiselt eesti keelne install. Küll aga saad peale eesti keelset installeerimist vajadusel veebilehe keeleks määrata inglise keele.

Stiilsem meediahaldus

Meediateek on saanud uue ruudustikuvaate. Elemendi detailvaade muudab ka suurema meediahulgaga toimetamise lihtsaks.

uus_meediateek

Lihtsam meedia lisamine postitustesse

Ava näiteks YouTube ja kopeeri URL – -> kleebi see postitusse või lehele – -> URL muutub automaatselt videoks. Meedia manustamisest on saanud visuaalse redaktori osa ja eelvaate nägemiseks ei ole enam vaja postitust salvestada.
Kui aga tahad siiski ise muuta video laiust/kõrgust, siis kasuta järgmist koodi (ilma tühikuteta)

[ embed width=”600″ height=”400″ ] video aadress [ / embed ]

Keskendu sisule

Kui oled kirjutanud pikemat artiklit, siis tead, et tööriistariba kaob ja pead välise kerimisribaga jälle ülesse kerima, et sobivat redaktori tööriista nuppu kasutada – päris tüütu.
Kirjutamine ja toimetamine on nüüd sujuvam, sest redaktoriala suureneb teksti pikenedes automaatselt ning hoiab tööriistariba alati nähtaval.

Leia õige plugin

WordPressi pluginateegist leiab üle 30 000 vaba ja avatud lähtekoodiga plugina. WordPress 4.0 teeb nende hulgast õige leidmise lihtsamaks uute mõõdikute, parema otsingu ja visuaalse sirvimisvõimalusega.
Kui valid Pluginad –> Lisa uus, siis avaneb selline pilt. Vali sobiv plugin ja paigalda.
uus_plugina _lisamine

WordPress 4 on ka meie septembris algava WordPressi koolituse platvormiks. Aitan sul eelnevalt valida sobiva kujunduse, et koolitusel saaks keskenduda kodulehe loomisele.
NB! Kujunduse hind on koolituse hinna sees.