Sul on vähemalt 3 e-posti aadressi kui mitte rohkem ja sa oled tüdinud käimast igaühte eraldi kontrollimas. Suuna siis kõik oma e-kirjad Gmaili. Järgnevalt annan sulle ühe õpetliku näite, kuidas suunata oma e-postkastid Gmaili kontole.

Gmail

Enne veel kui alustad, kontrolli, kas sinu postkast võimaldab ise kirju suunata teise postkasti. Kui ei, siis tuleb Gmaili kontos teha vastavad seadistused nii, et Gmail käib ise sinu vanast postkastist kirju toomas.

Kuidas suunata kõik kirjad oma Gmaili?

 1. Logi oma Gmaili sisse
 2. Kliki paremalt “lillekese”-kujulist nuppu ja vali Settings ehk Seaded.
 3. Vali seadete alt horisontaalmenüüst Kontod – imoprtimine
 4. Kliki linki Oma POP3-meilikonto lisamine
 5. Sisesta oma e-posti aadress ja kliki nupul Edasine toiming

Gmaili SuunamineAntud näite puhul soovin, et minu Hot.ee kirjad tuleks automaatselt minu Gmaili postkasti.

 1. Sisesta järgmisesse aknasse (vaata loetelu all asuvat pilti) oma e-posti aadressi meiliseadeid (millelt kirjad suunatakse Gmaili) ja kliki nupul Lisa konto.
 • Lisa kasutajanimi.
 • Sisesta parool.
 • POP serveri andmeid pakutakse sulle automaatselt, kuid tasub minna teenusepakkuja lehele või googeldada, mis on teenusepakkuja pop serveri nimi ja turvaline port.
 • Kui soovid jätta kirjade koopiad vanasse postkasti alles, lisa linnuke.
 • Kasuta võimalusel alati kaitstud ühendust ehk lisa linnuke.
 • Soovitav on sissetulevad kirjad sildistada, et näed mis postkasti kaudu kiri on tulnud.

mailiseadete sisestus

 

 1. Alltoodud aknas saad valida, kas soovid suunatud kirjadele vastata kui vana meiliaadressi kasutaja. NB! Hot.ee puhul see ei tööta, küll aga paljude teiste puhul töötab.

E-mailikonto suunatud

 

 1. Alati ei pea sa Gmailis vastama selle e-posti aadressiga, millele kiri saabus. Seda, millise e-posti aadressiga saadad vastuse, võid valida ka kirja koostamisel.

Kirja saatmine Gmailis

 

Sul võib Gmaili suunamise või selle seadistamise käigus tulla ette probleeme, kuid soovitan teha kaks korda läbi ja kindlasti katsetada, et kas ja kuidas asjad töötavad.
Head proovimist!