Plaanid luua omale Google Plus kontot? Siin on sulle juhised, kuidas käib Google Plus eraisiku konto loomine ja seadistamine ning mida selle juures võiksid arvestada.

Õpetuse autor Merlis Jusupov on www.kodulehekoolitused.ee koolitaja, kellelt saab Google Plus teemadel nõu küsida.

Merlis Jusupov

 

Sisse logimine

Selleks, et alustada oma Google Plus konto loomisega, pead esmalt sisse logima oma Google kontole. Kui sul veel ei ole Googles kontot, siis tuleks see esmalt endale luua. Siit leiad õpetuse kuidas käib Google konto loomine.

Alusta Google avalehelt sisselogimisega

Kui oled sisse loginud, siis avaneb sul võimalus minna oma konto seadeid ja turvalisust seadistama. Seda võid teha hiljem. Kliki paremal ülevalt tabi ikooni ning vajuta sealt G + märgile.

Järgnevast paarist tutvustavast aknast võib sujuvalt klikkides läbi minna.

Oma Profiili loomine

Esimese asjana tuleb sul oma Google Plus profiil luua, kus kasuta enda nime ja pilti, mis on ka teistes sotsiaalmeedia kanalites Facebook, Twitter ja LinkedIn ühesugune. Selleks kliki vasakul menüüs lingile Liituge teenusega Google Plus.

Järgmisena palutakse sul muuta oma avatari. Sinna võiksid lisada enda pildi.

Vali oma arvutist sobiv pilt ning vajuta nuppu salvesta.

Nüüd pakub Google sulle võimaluse hakata sisestama teavet enda profiili kohta.

Kui hiljem soovid teavet muuta, siis vali vasakult menüüst Profiil ja kliki kaanefoto vasakul allolevat linki teave minu kohta. 

Nüüd saad kirjutada enda kohta paari reaga sind hästi iseloomustava kokkuvõtte, kui muuta oma nime ja sünnikuupäeva. Teabe muutmine on võimalik kui klikid lehe all paremas nurgas oleval punasel ringil (pliiatsiga).

Põhilise informatsiooni lisamine oma profiilile

Nüüd, mil sa oled läbinud mitmeid Google+ takistused ;), saad hakata lisama rohkem isikukohast informatsiooni. Sinult küsitakse, mis kooli oled lõpetanud, kus sa töötad ja kus sa elad. Kaalu hoolega, millist infot sa soovid enda kohta avalikult jagada.

Mida sisukamalt täidad, seda huvitavam on inimestel seda lugeda.

Sisu peaks olema piisavalt põhjalik ja selline, et need, kes sinu vastu huvi tunnevad, saaksid selge ülevaate sinu:

 • tööst
 • oskustest
 • haridusest
 • tehtud töödest ja saavutustest
 • huvidest
 • koostööpartneritest
 • jne

Kindlasti täida alajaotus SAIDID

Selles plokis saad lisada kõik veebilehtede lingid ja sotsiaalmeedia kontodele viitavad lingid, mille omanik sa oled või
kus oled kaasautor.

Kui vajutad ploki lõpus Muuda linki, siis tekib sul võimalus sisestada märksõnapõhiseid viiteid.

Muud profiilid – need on teised sinu sotsiaalmeedia profiilid nagu näiteks Facebook või Twitter.

Kaasautori saidid – need on veebilehed või blogid, kus sina oled kaasautor või kelle heaks sa sisu toodad. Google peab arvestust, mis sisu sa toodad ja kui kvaliteetne see on.

Lingid – sinna soovitab Google lisada lingid oma veebilehele või blogile või lehele, mis sulle meeldib.

Täida kõik infoplokid selle mõttega, et see annab sinust igale inimesele esmamulje. Kanna hoolt, et see sisaldaks kõige olulisemat infot sinu kohta.

Kaanefoto muutmine

Nüüd oleks vaja muuta ka kaanefoto ja profiili pilti ehk pisipilti. Seda saad teha, kui valid vasakult menüüst lingi Profiil ja paremalt vajutad valget nuppu Muuda Profiili.

Vaheta profiili ja pisipildid siit kaudu ning vajuta lingile SALVESTA.

Palju õnne! Oled loonud omale Google Plus konto.

Siit edasi saad hakata moodustama oma suhtlusringe ja tutvuma vasakpoolse menüüga.

Vaata, kuidas teised tublimad Google Plus kasutajad, eriti turundajad (nagu näiteks Jon Loomer, Kristi Hines, Mari Smith või Priit Kallas) on enda kohta infoväljad täitnud. Muuhulgas mine vaata, milliseid fakte (natuke vanad, aga huvitavad) on Dreamgrow lehel Google Plus teemal kokku kogutud.

Uudiste ja info jagamine

Kui klikid vasakul menüüribal linki Avaleht, siis tekib info sisestamise plokk, kus valgele väljale klikkides võid alustada teksti sisestamisega.

Enne veel kui kedagi hakkad oma suhtlusringidesse lisama või kutsuma, võiksid midagi avalikult ka postitada. Ole aktiivne ise teiste postitusi kommenteerima või jagama.

Siin on Google enda lühike videotutvustus, kuidas alustada suhtlemist Google Plussis.


Oletame näiteks, et soovid lisada oma suhtlusringi turundusega tegelevaid inimesi, siis kirjuta oma blogis paar asjalikku postitust sellel teemal ning viita lingiga Google Plus keskkonnast nendele postitustele.

Kui sa lisad postitusele lingi, siis tekib sul võimalus valida, millist pilti postituses näidatakse.

Saajad võid vastavalt oma loodud suhtlusringidele ise määrata, kuid ainult avaliku jagamise puhul näevad sinu postitusi ka need, kes pole sinu suhtlusringides. Järgnevalt vaatamegi, kuidas inimesi suhtlusringidesse lisada.

Kontaktide lisamine ehk suhtlusringide (Circles) loomine

Nüüd, mil sul on enda kohta põhjalik informatsioon lisatud ja esimesed asjalikud postitused avaldatud, on aeg hakata uusi ja vanu tuttavaid lisama oma kontaktidesse ehk suhtlusringidesse.

Vaata siit kontaktide otsimist ja lisamist lähemalt.

Google Plus üks hea omadusi ongi see, et just need nimetatud suhtlusringid aitavad  sul kontakte hoida süstematiseeritult.

Kuidas jaotada inimesi oma suhtlusringi? Mõtle sellele, millistelt inimestelt positusi või kommentaare sa ootaksid? Kui sina midagi postitad, siis kes on need inimesed, kes võiks olla huvitatud sinu poolt toodetud infost? Pole mõtet alati kõigile ühesugust infot edastada.

Selleks, et näha keda Google+ sinu suhtlusringidesse Google või gmaili kontaktide põhjal soovitab, kliki vasakul menüüs linki Inimesed.

Selles osas näed soovitusi ja enda suhtlusringe. Päris alguses pole sul seal veel kedagi ja vaikimisi sul 4 suhtlusringi – Sõbrad, Perekond, Tuttavad ja Jälgitavad. Sul on võimalik neid suhtlusringe ise muuta, luua, ümber nimetada ja kustutada.

Kui sul on tekkinud omad kontaktid ja suhtlusringid,  siis hakkavad need välja nägema nii nagu all toodud pildil. Nagu näha on hetkel aktiivne sõbrad suhtlusring.

Kui soovid inimesi ümber paigutada, siis tee jälgijate pildi all oleva suhtlusringi nimel klikk ning lisa linnuke sobivasse märkeruut. Iga kord kui sa lisad oma suhtlusringi uue inimese, saavad nad selle kohta teate, et sa oled neid oma suhtlusringi lisanud. Sama kehtib ka kui sind lisatakse kellegi suhtlusringi.

Kasuta uute kontaktide otsimiseks otsingulahtrit

Näiteks kui otsid firmasid, kes pakuvad SEO teenust, saad tulemuseks firmad, kes sellega tegelevad ja kes on seda fraasi oma Google Plus lehel kasutanud või on kirjutanud mõne postituse nendel teemadel.

Otsingu kasutamine kontaktide leidmiseks

Kui viid hiire kursori inimese pildi peale siis tekib sul kohe võimalus hakata teda jälgima ja lisada kontakt õigesse suhtlusringi.

NB! Soovitan piirduda 4 kuni 7 suhtlusringiga, sest siis on sul seda hiljem lihtsam hallata.

Ära piirdu vaid kontaktide lisamisega ja jälgimisega!

Sellest pole eriti kasu kui sa lisad vaid uusi kontakte. Püüa leida jälgitavatega teemasid, millest suhelda ja arutleda ning ole lahke pluss 1 andmisega ja veelgi parem kui annad omapoolse asjaliku kommentaari.

Veel viise, kuidas leida uusi kontakte Google Plussis

 • Külasta teiste inimeste profiile ja vaata, keda nad jälgivad ja kes neid jälgivad.
 • Külasta oma lemmik blogisid või veebilehti ja vaata, kas autoril on ka Google + profiil.
 • Kommenteeri avalikke postitusi, sest siis saad ka postitaja jälgijate tähelepanu osaliseks.

Lõpetuseks mõned lisasoovitused ja allikad

Soovid minna veelgi rohkem põhjalikuks või tahad oma Google Plus seadeid muuta?  Siin on sulle mõned soovitused, mida võiksid katsetada.

 • Kontrolli oma Google Plus konto seadeid – kui oled oma Google Plus kontole sisse loginud, siis kliki vasakul menüüs lingile Seaded. Sealt saad muuta oma e-postiseadeid ja märguandeid, kes saavad kommenteerida ja palju muud.
 • Google kaart WordPressile – kui sinu koduleht on tehtud WordPressis, siis kasuta nn Google kaardi puginat oma veebilehel, mis näitab sinu Google profiili ja suunab nupuga inimesi sinuga Google Plussis kontakti võtma.
 • Alusta Hangoutsiga – kui sinu jaoks pole probleem suhelda video vahendusel Live`is, siis võid seda teha korraga kuni 10 inimesega. Proovi Google Hangoutsi.
 • Lae vastavalt enda seadmele alla sobiv rakendus ehk App – kui oled Androidi seadmete kasutaja, siis siit saad sobiva Google + rakenduse. iPhone või iPad kasutajad võivad proovida seda Google Plus app’i.

Me oleme nüüd sinuga koos praktiliselt läbi käinud, kuidas oma iskilikku Google Plus kontot luua ja seadistada, kuid järgmises postituses annan sulle juhised, kuidas luua oma ettevõttele Goolge Plus leht.

Kindlasti jääb sellest õpetusest sulle väheseks, kuid kui tekib küsimusi, siis viska pilk Google Plus abikeskusesse, kus leiad paljudele küsimustele vastused. Pealegi on see ka eesti keeles.