Kas sinu kodulehe arendus on jäänud soiku, sest arendajal on pidevalt kiire või ei taha ta kuidagi telefonile vastata? Mis tööd siis see kodulehe arendaja või kodulehe haldaja teeb, et ta nii hõivatud on?

Kodulehe arendus ja haldus

Aeg ajalt kuulen jälle, et kodulehe tellinud firma omanikud kurdavad, et veebifirmad on igati aktiivsed müüjad ja aldid suhtlema, kuni hetkeni, mil veebileht on üle antud.

Nii kui äsja valminud veebilehe tellija küsib kodulehe loonud agentuurilt pisemate asjade parandamiseks abi, siis aktiivsus kaob nagu vits vette. Milles on probleem?

Lepi kodulehe arenduse osas teenusepakkujaga täpsed tööd kokku

Esmalt peaksime mõistma seda, et kodulehe arendamine ja kodulehe haldamine võivad olla kaks täiesti erinevat asja.

Kodulehe arendus võib sisaldada – 

esmalt kõik kliendi uued soovid, mis nõuavad tehniliselt millegi uue loomist või paigaldamist, mis pole lepingus kokku lepitud.

Veebilehe arendaja töö hulka võib kuuluda näiteks:

  • kodulehe disaini muutmine või uuendamine;
  • kodulehe osade uuendamine või kaasajastamine vastavalt platvormile;
  • kodulehe turvalisuse tõstmine.

Veebilehe arendaja hoolitseb selle eest, et veebileht oleks uuendatud. See tähendab, et sisuhaldustarkvara, kujundus ja pluginad oleks ajakohased ja töötaksid laitmatult. Samuti kaitseb veebilehte rünnakute eest ja teeb kokkulepitud aja tagant veebilehest varunduse.

Kui veebileht muutub liiga aeglaseks, siis on veebilehe arendaja ülesandeks leida probleemsed kohad ja veebilehte kiirendada. Kui veebileht vajab lisafunktsionaalsust, siis arendaja lisab ning seadistab vajaminevad pluginad.

Kodulehe haldus võib sisaldada

peamiselt sisu (pildid, tekstid, videod, PDF-id jne) lisamine, muutmine või kustutamine. Sõltuvalt kokkuleppest võib kodulehe haldamine sisalda ka veebilehe üldise tehnilise seisukorra monitoorimist ning parandusettepanekute tegemist.

Veebilehe haldur:

  • lisab ja muudab sisu – postitusi, lehti, tooteid e-poes ja mooduleid;
  • optimeerib sisu otsimootoritele.

Postitused on kas blogipostitused või uudised, lehed on staatilised sisulehed (näiteks galerii, kontakt, ettevõttest). E-poe haldamine tähendab nii toodete lisamist/muutmist, aga ka variatsioonide ja filtrite täiendamist. Samuti on aeg-ajalt vaja lisada või muuta tekstimooduleid  – sisu, mida kuvatakse tavaliselt küljealal.

Veebihaldur hoolitseb ka teksti küljenduse eest ning tegeleb vajadusel fototöötlusega. Veebilehe halduri ülesandeks  on samuti veebistatistika analüüs. Tänu veebianalüütikale saab ta veebilehte teha sisuliselt järjest paremaks.

Kokkuvõtteks: pole mingit vahet, kas sa oled uut veebilehte tellimas või otsid uut kodulehe arendajat, mõlemal juhul soovitan hästi läbi mõelda, millega saad sa ise hakkama ja mis teenust pead hiljem sisse hakkama tellima.

NB! Aruta neid küsimusi alati ka pakkujaga ning lisage vastavad punktid üheselt mõistetavalt ning konkreetselt koostöölepingusse. Ainult nii saab hoiduda suurematest arusaamatustest ja hoiad rohkem kokku oma närve, aega ja raha.

Mida peaksid kindlasti veel teadma?

Kui sul on juba olemas koduleht ja sinu arvates on järjepidev kodulehe arendamine vajalik (mis on igati mõistlik) ning sa otsid uut veebilehe arendajat, siis arvesta sellega, et iga endast lugupidav veebilehe arendaja eeldab, et esmalt tuleb veebileht teha tehniliselt korda.

Põhjus on selles, et iga veebispetsialist teab, et kontrollitud ja tehniliselt korras kodulehe hooldamine on kordades vähem kulukas ja närve soov, kui võtta enda vastutusele ajahamba poolt puretud koduleht.

Kui palju maksab kodulehe arendus ja haldamine?

Kodulehe arenduse tööd ja hinnad lepitakse reeglina igaüks eraldi kokku. Kui sa küsid, et miks ei saa kuupõhist hinda kokku leppida, siis vastus on see, et arenduse puhul me ju ei tea alati täpselt ette, mis võivad olla sinu hilisemad soovid.

Tõsi, mõned tehnilised arenduse teenused saab ka kuupõhise tasuna arvestada. Näiteks tuleb iga kuu iga veebeilehe puhul teha selliseid töid nagu:

  • kodulehest varukoopia tegemine;
  • veebilehe platvormi ja pluginate uuendamine ehk kodulehe uuendamine;
  • kodulehe turvalisuse kontroll ja täiustamine;
  • kodulehe kiiruse kontroll ja parandamine.

Lisaks loetelule anname me oma vastavas kodulehe haldamise teenuse paketis ka tasuta SEO alaseid soovitusi ning toetame sind kodulehe halduse ja arenduse alase nõu ning (soovi korral) abiga.

Sellise kuupõhise teenuse hind on meil 99 eurot, mis tagab sulle rahulikuma une. Sa ei pea muretsema kas leht töötab, kas kasutajatel avaneb leht kiirelt ja kas leht on turvaline.

Meil on su käsutusse anda nii WordPressi arendaja kui ka Joomla või Drupali arendaja.

Tekkis küsimusi, siis kirjuta

  • Vastame esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 24 tunni jooksul.