Joomla 1.5 on täis turvaauke ja aegunud, selle tugi ja arendus lõppes septembris 2012. Kui sa ei soovi oma veebilehest ilma jääda, siis viimane aeg on aegunud veebileht uuendada. Vaata, mida nõuab sinult Joomla 1.5 versiooni uuendamine Joomla 3.2 peale. Kuidas seda teha?

Joomla uuendamineViimasel ajal olen Joomla 1.5 veebilehe omanikelt saanud mitmeid kirju teemadel aegunud sisuhaldustarkvara ja pahavara hoiatusted. Kodulehe omanikud peavad sellega arvestama, et tarkvara aegub ja kindlasti on neid, kes proovivad sportlikust huvist või raha teenimise eesmärgil teie veebilehe maha võtta. Seda riski saad vähendada, kui uuendad regulaarselt oma veebilehte.

Enne Joomla uuendamist on vaja

  • teha veebilehest varukoopia;
  • otsida sobiv Joomla 3 kujundus;
  • kontrollida kasutatavate lisade ühilduvust Joomla 3’ga.

Joomla värskendamise soovitangi teha varukoopia peal ja kui varukoopia on uuendatud, siis asendada uus veebileht vanaga.
Uuendada soovitan viimase Joomla versiooni peale (hetkel on selleks Joomla 3.2). Joomla 2.5 tugi ja arendus lõppeb sellel aastal (31. detsember 2014).

Joomla uuendamine

  • Kõigepealt uuenda oma vana veebileht viimase Joomla 1.5 versiooni peale.
  • Loo uus Joomla 3 veebileht (ilma sisuta ja vaikimisi kujundusega).
  • Joomla versiooni värskendamiseks on tasuta komponent nimega redMIGRATOR. Peale komponendi installeerimist saad alustada uuendamisega.

Uuendamiseks on kaks meetodit:
a) andmebaasi põhine (kiire, aga andmebaas peab olema samas serveris) ja
b) RESTful-põhine (aeglane, aga töötab ka erinevate serverite vahel).

Esimesel juhul pead teadma andmebaasi andmeid, teisel juhul pead teadma administraatori andmeid ja nö turvalist võtit (viimase saad redmigrator plugina abil loodud).
Komponendi seadetest saad ka valida, mida soovid uuendada – kõiki mooduleid, bannereid, menüüsid võib-olla polegi vaja uuendada. Uendamine ise on lihtne, aga põhitöö on hiljem sisu sobitamine uue kujundusega ja tõenäoliselt ka uute Joomla 3 lisade installeerimine ja seadistamine.

Vana Joomla versiooni uuendamine ekraanivideona

Kui vajad abi oma vana veebilehe uuendamisega, siis võta ühendust.