Nüüd on see lõpuks valmis. Koolitaja Eve on koondanud kõige värskemad Joomla õpetused ühte kokku. 70 leheküljeline (A4) uus Joomla kasutusjuhend on nüüd kõigile saadaval eesti keeles.

Tähelepanu! Joomla õpik on vanal versioonil 3.6.2 ja see ei ole ajakohane

Joomla_opetusedEve on selle õpiku loonud nii algajate kui ka Joomlat juba tundma õppinud huviliste tarbeks. Loomulikult on iga kasutajal probleemid on erinevad, kuid Joomla sisuhaldustarkvara kasutamine jääb põhiolemuselt samaks.
Sellest õpikust on kindlasti kasu nii neile, kellel on käsil kodulehe tegemine Joomlaga kui ka neile, kellel napib oskusi Joomla kasutamisel ja haldamisel.

Miks on loodud Joomla kasutusjuhend eesti keeles?

Ikka ja jälle küsiti koolitusel, et kas on Eestis mõni Joomla õpik olemas? Nüüd saan vastata, et on küll 🙂
Joomla õpetusi on terve internet täis ning eriti inglise keeles. Eesti keelseid juhiseid leiab ainsal Joomla Eesti kogukonna veebilehel www.eraser.ee. Lihtne Joomla eestikeelne kasutusjuhend on loodud ka H2M Marketing OÜ poolt, kuid see on liiga üldine ning koos piltidega kokku 17 lehekülge.

Käesolev Joomla õpik on tehnline abimaterjal kodulehe koostajale. Kokku 45 peatükki, millest 40 peatükki on Joomla ja veebilehe loomise kohta ning 5 peatükki peamiste pilditöötluse operatsioonide kohta vabavaraga GIMP. Raamatu maht on 70 A4 lehekülge – seega paras ports eesti keelset juhendmaterjali, mis aitab nii kodulehte luua kui ka hallata.

Joomla uueneb nii kui selja pöörad. Kas Joomla õpik uueneb samuti?

Vastus on jah. Iga kord kui toimub Joomla koolitus saavad osalejad kõige uuemad õppematerjalid. Iga kord kui Joomlas tehakse mõni oluline muudatus, lisatakse see kohe õpikusse.
Kuna käesoleva õpiku saab tellida vaid paberikandjal, siis uuendused saadab Eve kõigile tellijatele elektrooniliselt. Õpiku tellimise hetkel on sisu ajakohane.

Tähelepanu! Joomla õpik on vanal versioonil 3.6.2 ja see ei ole ajakohane

Kui sinu jaoks käivad Joomla probleemid üle pea, siis abi saab kindlasti uuest Joomla õpikust ja selle autorilt. Head uudistamist!