Tahad, et internetiturundus tooks sulle rohkem kliente? Suhtle oma potentsiaalsete klientidega üle interneti vahetumalt. Selles aitab sind suurepäraselt Google Plus Hangouts. Mis see Hangouts on ja kuidas sina võiksid sellest oma ettevõtte turunduses kasu saada?

Hangoutsi kasutamine turunduses

Allikas: www.wishpond.com

Kui iga ettevõtte turundusplaan sisaldab internetiturunduse taktikaid, siis üks vähem kasutuses olevaid viise (Eestis) on videoturundus ja webinarid. Samas on see vahetumaid suhtlusviise peale näost näkku kohtumist või auditoorset koolitust.

Videopõhised kokkusaamised, konsultatsioonid ja webinaride kasutamine ettevõtte turunduses on maailma praktikas täna tavaline. Paljude firmade  jaoks on see efektiivne ja odavaim viis oma sihtgrupiga vahetumaks suhtluseks.

Tänases artiklis vaatame lähemalt, kuidas sina võiksid Google Hangoutsi kasutada.

Kuidas turundada läbi Google Hangoutsi?

Google+ Hangouts on tasuta platvorm tekstipõhiseks suhtlemiseks kuni 150 kontaktiga korraga  ja videopõhisteks aruteludeks kuni 10 inimesega korraga. Hangoutsi võid kasutada praktilistel eesmärkidel nii ettevõtte sisesel kui ettevõtte välisel suhtlemisel.

1. Vahetu kontakt klientidega

Kui sinu kliendil on Google Plus konto, siis saate suhelda temaga lisaks  tavalisele e-posti kirjavahetusele nii vahetute tekstsõnumitega, videokokkusaamistega või lihtsalt telefonikõne formaadis.

Näiteks: oletame, et sinu klientidel on probleemid sinu toote/teenuse kasutamisega, siis läbi Hangoutsi saab ta sulle demonstreerida probleemseid kohti. Sina saad klienti õpetada oma toodet või teenust paremini kasutama näidates ja selgitades selle keerulisemaid aspekte.

Google Plus Hangouts aitab kiirelt välja tuua sinu toote või teenuse kasutamise kitsaskohad visuaalselt. Sa näed, kuidas tegelikult kliendid sinu toodet või teenust kasutavad.

2. Sinu toote/teenuse kasutamise demonstratsioon

Google Plus Hangouts võib olla ideaalseks abimeheks spetsiaalsel koolitusel või keerukama toote kasutamisel, kus klientidel võib tekkida kergelt arusaamatusi või kasutamise raskusi.

Live video kokkusaamine annab suurepärase võimaluse klientidel kohe küsida küsimusi ja saada tagasisidet reaalajas.

3. Ettevõtte sisesed videokohtumised

See ei ole mitte midagi uut, kuid seda võimalust saab täna juba igaüks kasutada. Google Plus Hangoutsi kaudu võid suhelda nii oma töötajatega kui edasimüüjatega.

Aruta oma tulevasi või käimasolevaid projekte ning jaga ülesandeid või teosta kontrolli ilma, et peaksid füüsiliselt kokku saama.

Ühesõnaga, Hangouts pakub sinu ettevõttele ja brändile suurt väärtust.

Hangouts võimaldab sul:

 • Näost näkku kokkusaamist sinu peamise sihtgrupiga
 • Näidata ja kasvatada sinu eksperdi staatust
 • Viia läbi webinare ja spetsiaalseid koolitusi
 • Esitleda oma uut toodet või teenust
 • Pakkuda esmaklassilist klienditeenindust
 • Saada arvamusliidriks sinu valdkonnas

Kõik see kokku tähendab seda, et rohkem inimesi saab sinust teada ja rohkem potentsiaalseid kliente võtavad sinuga kontakti. Kas pole mitte viimane aeg planeerida ja läbi viia Google Hangoutsis oma esimest Live kokkusaamist?

Millest alustada Google Hangoutsi kasutamist

Esmalt peab sul olema Google konto ja soovitavalt Google Plus konto. Kui sul pole neist kumbagi, siis siit järgmistelt linkidelt saad alustada oma Google Plus konto loomisega ja siit oma Google ja Gmaili konto loomisega üheaegselt.

Kui eelmised tingimused on täidetud, siis võib visata pilgu peale Google Hangoutsi tutvustavale  veebilehele. Iseenesest on alustamiseks mitu varianti.

Variant 1: Gmaili kaudu Hangoutsi alustamine

Kui oled Gmaili sisse loginud siis vasakul all leiad kontaktid, kellega oled suhelnud või kes on sinu suhtlusringides. Klikkides jutumulli vestlus tulevad sinu kontaktid esile. Sealt vali kontakt, kellega soovid Hangoutsi alustada. Liigu lihtsalt hiirega kontakti peale ja pildi all leiad videokaamera ikooni.

Hangoutsi alustamine gmailis

Viise suhtlemiseks on mitu. Lisaks tavalisele e-mailile võid pidada videovestlust või vahetada aktiivselt sõnumeid või pidada nn häälvestlust. Proovi ise järgi.

Variant 2: Google Plus profiili kaudu Hangoutsi käivitamine

Kui sul on loodud oma Google Plus profiil, siis seda avades mine vasakule rippmenüüsse ning vali link Hangouts. Avaneb järgmine pilt, kust videosuhtluse alustamiseks on mitu alguskohta.

Hangoutsiga alustamine Google Plussis

Esimestel kordadel jälgi, et valid konkreetsed kontaktid kellega suhtled. Proovi näiteks sõbraga kõik võimalused läbi teha, et hiljem ei tuleks üllatusi.

Kui oled Hangouti käivitanud, siis ta küsib sinult, et kellega sa soovid suhelda. Sul on võimalik valida sobiv suhtlusring või sisestad konkreetsete inimeste e-posti aadressid ja neile saadetakse sinult kutse Hangoutsil osalemiseks. Lihtsalt kliki alumisele lahtrile ja sisesta nimi või vali grupp.

Kutse Hangoutsile

 

Variant 3: Ettevõtte profiili kaudu videokontakti loomine oma jälgijatega

Toimingud on täpselt samad mis oma isikliku profiili alt Hangoutsi käivitamine. Vahe on selles, et siis oled ettevõtte nimega ning kui kasutad Hangouts On Air võimalust, mitte lihtsalt video Hangoutsi, siis saad selle ka salvestada oma ettevõtte YouTube kontole.

Hangouts On Air võimaldab sul olla otse reaalajas eetris läbi YouTube. Ehk siis sul on sinu enda TV kanal ;).

Google Plus Hangouts videoõpetus

Vaata kindlasti  Martin Shervington Google Hangoutsi kasutamise videoõpetust. Saad selgema pildi selle võimalustest ja kasutamisest, kuid pead loomulikult ka ise katsetama.

Ettevalmistused enne videoülekande läbiviimist ja järeltegevused

Tehnilise poole pealt üldiselt peaksid parema tulemuse nimel jälgima, et:

 • Ruumis oleks piisavalt valgust. Paigalda võimalusel tugevam valguseallikas kaamera taha, mis on suunatud sinule. Mida kvaliteetsem veebikaamera seda parem.
 • Kasuta internetiühenduseks võimalusel kaablit, mitte Wi-fi ühendust.
 • Parema heli eesmärgil peaks ruumis olema vaikne ning midagi ei tohiks blokeerida teie mikrofoni. Võimalusel võid kasutada kõrvaklappe koos mikrofoniga või siis spetsiaalset stuudiomikrofoni.

Loomulikult peab sul olema arvutis uuemad veebibrauserid soovitavalt Chrome või Mozilla ning alla laetud Google Plus Hangouts.

Kui oled huvitatud kõrgema kvaliteedi välja saatmisest ehk HD kvaliteedist siis kindlasti tutvu Hangoutsi HD kvaliteeditingimustega.

Videokokkusaamise ehk Hangouts on the Air planeerimine Event-na

Kui sa soovid, et sinu videoülekanne oleks nähtav ka sinu Eventsi lehel, et sinna jõuaks rohkem inimesi, et sotsiaalne elu saaks seal kihada ja et see kõik toimuks sinu sündmuste lehel, siis tee järgmist:

 • Loo avalik Event ehk sündmus
 • Kui oled valmis ülekannet tegema ja valmis alustama Hangouts on Air, siis kutsu inimesi sellele osalema
 • Kui Hangouts on avatud, siis all paremal nurgas on link. Sealt kopeeri YouTube link
 • Mine oma ürituse lehele -> vali Sündmuse valikud ning sealt kliki Täpsemad -> Kuva rohkem valikuid.
 • Nüüd näed lahtreid, millest üks on YouTube URL. Kleebi sinna Hangoutsist kopeeritud YouTube aadress.
 • Nüüd näidatakse avaliku sündmust ka reaalajas sinu sündmuste lehel.

Tegelikult kui lood eraldi Hangouts on Air-i ja Event-i, siis tulemuseks on sul kaks sündmust. Nende visuaalne pool on üksteisest veidi erinev.

Hangout on Air sündmuse leht

Siin on lihtsalt sündmuse leht koos videoga. Sündmus mis toimub live –is koos vahetu suhtlusega ei ole täna enam midagi erilist, kuid kas sa oled seda proovinud.

Sündmuse leht koos videoga

Mõlemal on omad erinevused, kuid sündmuse lehele video lisamine on siiski päris huvitav võimalus, mida tasuks kindlasti katsetada.

Kui katsetad esmakordselt, siis kutsu sinna vaid ennast või kedagi privaatselt ning hiljem kustuta need eksperimendid.

Soovid rohkem Hangoutsi kohta teavet ja abi siis tasub külastada Hangoutsi abikeskust.

Sisuline ettevalmistus enne Hangoutsi sisaldab …

Valmistu videokohtumiseks sama tõsiselt kui ükskõik millise teise olulise kohtumise või esitluse korral.

 • Valmista ette ja kogu kokku vaid tähtsaim ja emotsionaalsem materjal, sest see peab jääma sinu vaatajatele meelde.
 • Kaalu kas vaatajad võiks näha sinu selja taga teie logo või suurt bännerit, et nad saaksid kohe aru millega on tegu.
 • Anna osalejatele teada läbi Google Eventsi ehk ürituse, millal sinu järgmine Hangouts toimub.
 • Palu osalejatel saata teemaga seotud küsimused ette konkreetseks kuupäevaks ning osadel võid paluda, et nad esitaksid oma küsimuse Live eetris.
 • Anna oma sündmusest ka oma Google Plus kontol avalikult teada ning arutage seal ka tulevase sündmuse teemal.
 • Kui soovid osalejatega midagi läbi Google Drive jagada või koos vaadata mõnda videot YouTube’st, siis valmista end selleks tegevuseks ette, vältimaks üllatusi.
 • Kui plaanid oma ekraani osalejatega jagada või sealt midagi näidata, siis tee see lihtsalt ükskord puhtaks.
 • Ära unusta end tutvustada ja vaadata kaamerasse 😉
 • Esimesel korral tee endale proovieksam – tee kõik pisiasjadeni täpselt nii läbi nagu sa teeksid seda päris Hangotsi korral.

Peale videoülekannet:

 1. Jaga avalikult oma videot kui see on tehtud Hangouts on Air-is.
 2. Küsi osalejatelt, mis küsimused tekkisid või mida nemad sellest arvasid ja õpi sellest. Tee seda kohe vahetult peale sündmust, sest siis on sellest kõige rohkem kasu.
 3. Hakka planeerima oma järgmist videokohtumist. Olgu see siis koolitus, webinar, toote kasutusõpetus või midagi muud, mis läheb sinu sihtgrupile tõeliselt korda.

Huvitavamad võimalused seoses Hangoutsiga

Hangouts on täis palju kasulikke võimalusi, mis lubavad põhimõtteliselt sul kodus töötada, kui sinu valdkond on vähegi seotud arvutiga. Mõned näited sulle.

Arvuti ekraanivaate jagamine teistega

Ekraanivaate jagamise rakendusega võid näidata teistele oma arvuti ekraanikuva. Näiteks kui teil on ühesugune tarkvara, siis võid näidata kuidas sina midagi teed ja teine võib seda kohe järgi proovida. Või soovid näidata oma arvutist reisipuhkuse pilte, siis saad teistele seda oma ekraanikuvamise rakendusega mugavalt teha.

Oma arvutiekraani jagamine käib lihtsalt

 1. Ava Hangoutsi videokõne.
 2. Liiguta hiirekursor videokõneakna vasakule küljele ja teile kuvatakse erinevate rakenduste ikoonidega riba.
 3. Kliki valikulEkraani jagamine  Ekraani jagamine.
 4. Vali töölaud või aken, mida soovid teistega jagada.
 5. Kliki käsul Alusta ekraani jagamist.

Ekraani jagamise võid igal ajal katkestada, klikkides uuesti valikul Ekraani jagamine.

Teise arvutile juurdepääsu saamine

See on hämmastav võimalus, mis antakse Google Hangoutsi poolt kasutada.

Näiteks: Oletame, et su sõbral on arvutiga mingid probleemid, siis läbi Hangoutsi saab sõber anda sulle ligipääsu oma arvutile. See tähendab, et sina saad piltlikult siseneda tema arvutisse ja teha seal mida soovid. Loomulikult peab selleks sõber andma sulle ligipääsu ja kinnitama ligipääsu õigust. Seda nimetatakse kaugtöölaua rakenduseks.

Kaugtöölaua rakenduse käivitamine

 1. Ava Hangoutsi videokõne.
 2. Vii hiirekursor videokõneakna vasakule küljele kus asub erinevate rakenduste ikoonidega riba.
 3. Kliki ikoonil Kaugtöölaud  Kaugtöölaud.
 4. Teine pool saab sõnumi, kus küsitakse, kas ta lubab sul luua kaugühenduse oma arvutiga. Saaja peab klikkima käsul Nõustu.

Kaugtöölaua rakenduse kasutamise lõpetamiseks kliki uuesti ikoonil  Kaugtöölaud.

Kolmanda osapoole rakendused Hangoutsile

Siit leiad mõned nutikate rakenduste lisamise võimalused Hangoutsile koos videoõpetusega.

Neid õpetusi saab lisada sellelt lehelt: http://hangouttoolbox.com

Ja siin on hulganisti huvitavaid rakendusi Google Hangoutsile: http://hangoutapps.com

Kokkuvõtteks Hangoutsi kasutamisest

Nii nagu kõik teised Google tooted ja teenused nõuavad veidi rohkem tehnilist lähenemist nii on sama lugu ka Google Plus Hangoutsi kasutamisega. Fakt on aga see, et see on kättesaadav igale ettevõtjale ja eraisikule ning täiesti tasuta.

Ole meheks ja vaid katseta. Lahenda oma kliendi probleeme või hari neid kodust või kontorist lahkumata. Vii oma esimene Hangouts eetrisse ning tee selle planeerimisega algust juba täna.

Googlel on ettevõtjale pakkuda palju kasulikke rakendusi, millest põhjaliku ja praktilise ülevaate saad Google turundustööriistade koolitusel